| youaremyall a întrebat:

Nu stiu cum sa incep..Am aceiasi problema pe care o au in general fetele de varsta mea.Pentru inceput am 15 ani si sunt cu un baiat Andrei,primul meu iubit,cel care mi-a daruit primul sarut,etc.,suntem impreuna de un an jumate aproape 2, si nu am trecut mai departe,stiu ca ma iubeste,sunt sigura,mi-a demonstrat asta de un milion de ori pana acum,e foarte finut cu mine,s-a certat chiar si cu familia lui pentru mine,ar face orice pentru mine,imi arata ca ma iubeste si imi demonstreaza,si eu il iubesc pe el,as renunta la orice,la oricine,la viata mea,la mine, la tot.Stiu ca suna copilaros. poate unii cred "mdaa...nahh prostii de 15 ani,copila tampita".
Si sa trecem la subiect, el are 18 ani,si nu a deschis niciodata vorba despre sex,adica am mai avut mici discutii in treacat, si de vreo cateva zile ma bate un gand...ca nah e si el baiat are nevoile,si nu stiu de ce ma simt pregatita,si i-am spus si lui ca suntem de ceva timp impreuna si vreau sa ne apropiem mai mult,si el mi-a spus : facem cum vrei tu,ca daca te simti pregatita e ok,eu voi fii langa tine mereu, chiar daca o sa o facem acum sau peste cativa ani".
Voi ce parere aveti? La voi cum a fost prima data? A durut? Ce ati simtit dupa la nivel psihologic?

Răspuns Câştigător
| XyYx a răspuns:

Esti micuta, fara suparare happy. Eu zic sa mai astepti, desi sunt convinsa ca nu vei tine cont de sfaturile noastre, dar ai grija te rog, sa nu ajungi mai tarziu sa suferi din cauza asta (iti vorbeste o fata care a trecut prin chestia asta)mai asteapta macar vreo 2 ani.Corpul tau nu este dezvoltat inca, esti mica pentru asta.
De ce sa suferi mai tarziu ca nu o sa mai fi cu el sau cine stie? ai grija si multa bafta

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta minima la care o femeie isi poate incepe viata sexuala, din punct de vedere medica, este 17 ani si jumatate. pana atunci, nici nu poti sa te gandesti la asa ceva

| Elena1234456 a răspuns:

Eu am 17 ani si inca nu a fost o "prima data". deci nu cred ca sunt in masura sa iti dau sfaturi, doar ai grija de tine >big grin

| bObby123 a răspuns:

Eu zic sa faci cum iti spune inima, daca tu iti doresti asta nu vad de ce sa nu o faci cu toate ca 15 ani mi se pare ca esti putin cam mica
Cat despre psihologic daca il iubesti eu zic ca totul o sa fie ok!
Dar cu toate astea eu as recomanda sa mai astepti macar pana la 17 ani big grin

| neutrino a răspuns:

Indiferent ce vei face, dupa aceea vei regrete. Totusi, mai bine este sa regreti, intrebandu-te de ce ai facut-o.

| Larisssaa a răspuns:

Tu decizi. Dar acum serios. Ai avut noroc ca ai gasit astfel de baiat. Adica replicilea astea le auzi in filme. Sa nu renunti nicioadata la el si la dragostea voastra ♥.

| youaremyall explică (pentru Larisssaa):

Nu o sa renunt promit, eu un baiat ff specialhappy

| Pυƒυℓєтє a răspuns:

Nu o fă de la vârsta asta. Eşti încă mică. Dacă el a spus că te va aştepta, atunci nu-i fă probleme.

| youaremyall explică (pentru Pυƒυℓєтє):

Ok,o sa mai vorbesc cu el pe tema asta. Oricum el m-a sfatuit ca e inca prea devreme.

| Pυƒυℓєтє a răspuns (pentru youaremyall):

Dacă ţi-a spus că e prea devreme, de ce te îngrijorezi? Şi îţi dau un sfat: Dacă tot vei insista, şi el NU va vrea, se poate despărţi de tine, şi nu cred că ar fi prea bine... Nu ştiu, aşa cred eu happy

| irinel01 a răspuns:

Eu zic sa te gandesti la scoala in primul rand..findca acum tu faci cele mai importante alegeri ..ee ff frumos sa ai prieten,, sa va iubiti etc. dar in privinta sexului cred ca macar 2 ani ar trebui sa mai astepti

| youaremyall explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! M-ati ajutat foarte mult,si chiar o sa tin cont de sfaturile voastre, aveti dreptate pana la urma, daca ma iubeste, ma va astepta, cand o sa fie momentul o sa se intample.happy Dar mai vreau raspunsuri despre cum a fost prima data totusi.

| Mikkk a răspuns:

FAci ce crezi tu ca este mai bine happy. Daca chiar ai incredere in el...treaba ta. Daca asta simti tu happy