| FairyTailFan a întrebat:

La ce varsta poti avea primul prieten? Niste prietene ale mele care au 12-13 ani au avut deja primul lor prieten si primul sarut si mi-au spus ca ar trebui sa am si eu un prieten.Eu personal nu cred ca au dreptate...Voi ce credeti?(eu am 14 aproape 15 si nu am avut primul meu prieten )

Răspuns Câştigător
| DaRaspund a răspuns:

Nu exista o varsta anume ca sa ai primul prieten sau primul sarut. Dar sa stii ca daca mai astepti nu pierzi prea multe. cu cat esti mai marisoara cu atat o sa alegi mai cu atentie primul prieten si o sa fie mai bine!

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Primul prieten poti sa-l ai si la 9 ani, dar "when things get close and personal" intim poate fi (ar trebui sa fie) de la 16-17 ani in sus.

| Roxana121 a răspuns:

Primu prieten, coleg amic, il poti avea de la gradi, si pina termini scoala. Dar iubire, sarut nu cred ca corespunde virstei tale. Prietenele talea au incurcati cartile cu saruturile tongue Nu te lu-a dupa ideile lor. Cind va fi timpu vei avea si tu un iubit, si primul sarut, nu sari peste, acum stai linistita si vezi-ti ce scoala.happy

| venilla a răspuns:

Buna! Nu le lua in seama happy Cel mai bine e sa iti faci un prieten atunci cand gasesti persoana potrivita (nu te ingrijora de varsta, cam pe atunci am avut si eu rpimul rpieten, si a durat o saptamana relatia!laughing ) Nu cred ca exista o varsta anume la care e indicat sa iti faci un iubit, si mai ales, nu te lasa influentatat de persoanele din jur! Si ce daca prietenele tale au iubiti? Spre exemplu, eu sunt un ESEC in relatiilaughing cea mai lunga a durat maxim 1 saptamana-2, si de ce? Pentru ca m-am grabit. La fel si in cazul tau, nu e graba, ai timp destuuul pentru baietiwinking Sfatul meu (asta e ce fac eu acum) e sa interactionezi cu baietii si sa iti faci multi rpieteni, asa o sa vezi ce le place, daca aveti lucrui in comun, poate cine stie... smug o sa dai si de Fat- Frumos happy (insa mie, sincer, imi e mult mai bine solo! crede-ma, te distrezi mult mai bine, esti libera, cum s-ar spunelaughing )

| Crucified a răspuns:

Dragostea nu are varsta. Poti sa ai primul prieten sau primul sarut cand te simti tu in stare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Foarte bine că nu ai avut.
După 18-20 de ani prieten.
Te pup!

| andru10best a răspuns:

O sa stii cand este bine sa ai primul prieten atunci cand o sa gasesti acel baiat care o sa te faca sa vibrezi si sa iti bata inima tare, tare.
Nu fa ceva numai ca ceilalti fac. Si nu te lasa influentata de cineva cand inima iti spune sa nu ii asculti.

| Mădiiiiie a răspuns:

Bună. Aici e „spiritul de turmă" unde toate se iau unele după altele. Tu demnostrează-le că ai altă ocupație, deși te apropii de vârsta unde poți avea o relație ( 15-16-17 ani ) poate te interesează mai mult școala. Am văzut fete care n-au avut un prieten până la 23 de ani și culmea, au supraviețuit și au fost în stare să păstreze o relație. Puștanele de 12 ani se lasă prostite de ăia „ smecheri" de 17-18 ani care vor doar să își bată joc de ele.

| FairyTailFan explică (pentru Mădiiiiie):

Eu am incercat sa le explic ca daca vor avea relatii cu baieti de 17-18 ani vor avea de suferit dar ele nu vor sa ma asculte crezand ca ei chiar le iubesc... dupa mine este o mare prostie ceea ce fac ele deoarece baietii aia au deja carnet de conducere iar ele nici buletin nu au.

| Kydutsa a răspuns:

Buna :*
Primul prieten/ primul sarut nu este la o varsta anume. o sa vezi ca o sa vina si la tine timpul :* nu e timpul trecut.hee hee

| SElenaAlina a răspuns:

Nu e bine sa asculti ce spune lumea sdin jurul tau.Cand o sa te simti pregatita atunci o sa apara si fat-frumos.Stai linistita ca ai o viata intreaga in fata in care sa ai prieteni.

| sclipicilaurazanaprintesa a răspuns:

Poti avea oriand prieneni, saruturi, plimbari frumoase, dar sa faci dragoste, dupa 18 ani. Eu asa cred ca este cel mai bine.
Urmaza-ti inima, ea te va calauzi la baiatul perfect/unic/potrivit/special tie. Nu decizi tu cand te indragostesti prima oara. Prietenele tale nu iti stiu inima sau relatiile. Nu trenbuie sa te oblige cineva cand sa te indragostesti.
Fiecare stea straluceste prima oara cand ii este manit, prima floare infloreste pentru a intaia oara cand ii este scris, "prima iubire o ai cand ti-e sortit sa o ai".
Dragostea nu are varsta! Nu simti ca inima iti bate mai tare decat ti-a batut vreodata decat atunci cand gasesti baiatuul igeal (nu stii cand se va intampla
)!
FUNDA?