| Epi9645 a întrebat:

Daca vreti ma ascultati daca nu, nu. Buna, ce sa fac daca imi place de o fata cu care vorbesc mult, chiar lucruri pe care le vorbesc cu cel mai bun prieten/prietena dar mi-e rusine(first love) sa o intreb daca vrea sa fie cu mine, ea si-a dat seama ca o simpatizez si eu cred ca si ea pe mine.Sunt prieten cu - colegul ei de banca cu care se intelege bine si el mi-a spus ca nici cu el nu vorbeste (ma refer la vorbitul pe chat si in mesaje, numarul ei mi l-a dat ea) atat si nu chestii, cum am spus mai sus, care sunt de vorbit cu cel mai bun prieten.Eu am 14 ani si ea are 13 jumate.Ma gandesc si la faptul ca o sa accepte si relatia o sa ajunga la primul sarut, unde iar nu voi sti ce sa fac.Nu stiu daca si pentru ea va fi primul sarut dar va rog sa ma ajutati cu ambele motive.V-as da funda doar pentru. ca ma ascultati dar nu pot. Funda celui(ei) care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Nu conteaza cum sta cu rezultatele la invatatura. Vad ca stie sa se exprime mai bine ca 90% din membrii acestei comunitati, deci e ok, la varsta lui.
Chiar daca nu e nici pe departe cel mai propice lucru pe care-l poti face, te sfatuiesc sa iti confesezi sentimentele fata de ea, fata in fata, sa-i spui in mod direct ceea ce simti.
Vei invata multe in viitor din experienta asta happy.
Bafta!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor le plac baietii inteligenti nu cei ce dau din gura tot timpul, cum stai cu rezultatele la invatatura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Gogule, tu mai ai putin si faci 18 ani, el are doar 14

| sayWhaaat a răspuns (pentru anonim_4396):

In loc sa bati apropo-uri pe care doar tu le intelegi, mai bine ai fi direct in a-i da un sfat, sau a-mi spune mie ce consideri ca e gresit din ce i-am spus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Am sa-l rog pe Epi9645 sa-ti citeasca intrebarile, sa vada pe cine a premiat, pe unul care plagiaza, de ce zic asa? Deoarece tu al anii tai te lupti de un an si jumatate sa incepi o relatie cu o fata si nu reusesti dar sfaturi altora sti sa dai, cum vine asta ba sayWhaaat?

| sayWhaaat a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul se dezvolta, creste, invata lucruri noi in fiecare zi. Din fiecare experienta nasoala, inveti o gramada de rahaturi pe care de altfel le treci cu vederea.
Nu, nu ma chinui de un an jumate sa incep o relatie cu o fata.
Am asteptat 7 luni sa-i admit unei *** ca nu vreau sa fim doar prieteni, da, greseala de amator, asta si eram la vremea aia. Sfarsitul era inevitabil. Da, am suferit dupa **** aia inca 5 luni, groaznic.
Dar a trecut, lucrurile s-au schimbat, eu m-am schimbat.
Apropo, tu inca nu i-ai dat un sfat concret...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Apropo, nu te-ai schimabat deloc, incerci sa-ti ridici moralul singur dar degeaba tot la "friendzone", la fb si mess laughing te cunosc foarte bine.
Ce sfat sa-i dau ma, sa-l invat cu sa o sarute p'aia de 13 ani? Esti aiurea, deocamdata sa-si vada de scoala iar cu fetele sa aiba o relatie de amicitie sa lase sarutarile pe mai tarziu.

| sayWhaaat a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza cum sta cu rezultatele la invatatura. Vad ca stie sa se exprime mai bine ca 90% din membrii acestei comunitati, deci e ok, la varsta lui.
Chiar daca nu e nici pe departe cel mai propice lucru pe care-l poti face, te sfatuiesc sa iti confesezi sentimentele fata de ea, fata in fata, sa-i spui in mod direct ceea ce simti.
Vei invata multe in viitor din experienta asta happy.
Bafta!

| Fineas666 a răspuns:

Iti zic eu ca fetele apreciaza sa le spui in fata ce simti... Bine, sa nu-i spui ca o iubesti ca o sa se uite ciudat la tine. Spune-i ca o placi, IN FATA, si ca o consideri o persoana mai speciala decat restul!