| anonim_4396 a întrebat:

La inceput am fost 4 prietene. Faza e ca, la un momendat, una dintre noi a devenit geloasa pe mine pentru talentul meu.De aceea, ea le-a intors pe celalalte doua impotriva mea, astfel in cat ne-am despartit. Dupa o luna de prietenie a lor fara mine, s-au certat.Atunci,eu si celelalte 2 ne-am impacat.Prietenia a durat 5 luni jumate. Cea exclusa din grup a venit intr-o zi, la cele 2 prietene ale mele sa le spuna sa se impace.Peste 3 ore, cele 2 mi-au spus ca cel mai bine ar fi sa ramana doar ele 2 prietene. Dar peste 2 zile, au inceput sa stea iar cu cea exclusa mai de mult din grup. Faza e ca eu o consideram pe una din cele 2 fete cea mai buna prietena.De aceea am fost atat de suparata. A trecut 1 luna de cand s-au impacat cele3.Vinerea asta, eu si cu cea pe care o consideram inainte cea mai buna prietena a mea am fost o perioada singure.Atunci,ne-am inteles ca inainte de a ne fi certat.Am fost chiar foarte apropiate atunci.Cred ca intentia ei era, cam 90% sa ne impacam. Dar nu s-a intamplat asta. Pentru a ne impaca, sa vorbim despre asta, sau sa lasam totul sa se rezolve de la sine?

8 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Da trebuie sa-i spui ce ai pe suflet.Macar ca sa fii tu linistita. E greu cand esti "tradat" de un bun prieten. E dureros dar vei vedea ca in timp iti vei face si tu alti prieteni, vei face parte dintr-un grup care chiar sa te aprecieze. Mie mi se pare ca fetele astea cam joaca alba neagra si sa stii ca numai tu vei avea de suferit daca nu vorbesti macar cu una dintre ele.Incearca sa discuti calm chiar daca ea/ele iti vor pune rabdarea la incercare.Succes!

| Derye a răspuns:

Mda, mereu cand se despart 2 prietene vina este invidia pe talentul, shukarismul celeilalte.
Ciudat, si extrem de idiot.

De unde stii ca e invidioasa pe talentul tau? (asta daca ai vreun talent, caci din cate vad orele de romana cam lipsesc din orarul tau).
Iti zic sa lasi prostiile, si sa revii la viata. Daca asa te superi pe niste prietene, cand te vei certa cu partenerul/partenera de viata, ce faci? Te sinucizi?

| rex_2081 a răspuns:

Scuza-ma dar eu cred ca asta-i un joc(alba-neagra). Consider ca aceea pe care o considerai tu cea mai buna prietena, nu are vointa, se lasa condusa, influientata de o alta persoana cu un caracter mai puternic.Nu cred ca ar trebui sa o mai consideri prietena ta.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu acea prietena pe care o considerai "cea mai buna ", dar fa asta doar daca crezi ca merita cu adevarat, daca nu, te rog sa nu te injosesti doar pentru o asa zisa prietena :d

| stresu a răspuns:

Talentul tau la ce? Daca esti urmasa lui Salvador Dali jur ca te caut, daca nu... lasa copilariile ca numai prietenie nu e asta. Prieteniile sunt relatii construite in ani si trecand prin mai multe greutati decat s-ar putea numara pe degetele dde la toate mainile voastre. Asa ca lasa ca nu patesti nimic, sper sa afli si ce e aia prietenie mai incolo. Plus ca sigur nu e vina ta deloc?

| bobocel1997 a răspuns:

Sa iti spun de ce acea fata a vrut sa le intoarca pe celalalte impotriva ta.Deoarece era invidioasa pe talentul tau si a vrut ca tu sa vezi ca si ea are un fel de talent.la razbunare...Invidia duce la certuri.

Daca iti era o prietena adevarata ar fi trebuit sa fie fericita fiindca tu ai acel talent.

Ar trebui sa te duci la prietenele tale care au fost influentate de o rautate...
sa le spui: daca credeti ca voi chiar va simtiti in largul vostru si credeti ca ea s-ar putea bucura pentru un talent de-al vostru cu care la mine a fost total pe dos.bine.dar amintiti-va ca invidia duce mereu la cearta...asta a fost tot ce aveam de spus.

Si apoi lasa-le sa se gandeasca sa vedem cu cine vor sa stea cu adevarat.

Iar daca aleg cu ea iti spun eu ca tot ele vor veni cu coada intre picioare spunandu-ti ca ai avut dreptatee

Succes

| m3mimixxx a răspuns:

Cred ca ar trebui a vorbiti.si sa-i spui ca pentru tine ea este cea mai buna prietena

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ai putea sa vb cu ea... fa ce iti doreste inima.cautati si tu pe altcnv.ca joaca.cu tine si e naspatongue