| Antonima19 a întrebat:

VA ROG CITITI...SUNT PE CALE SA IA`U UN DRUM GRESIT!
Am un iubit cu care sunt de cati`va ani impreuna. Niciodata nu ne-am certat.Am fost nebuni unul dupa altul si acum sa va povestesc de ce nu mai suntem.Asta vara eu unei prietene i-am spus ca simpatizez un baiat.Atunci ea i-a spus lui. El i`a spus baiatui acela...[Era prietenul lui]. Baiatul acela si el ma iubea.Si de atunci relatia.Sa dus... Dupa o luna se muta o fata la mine in bloc ne-am imprietenit. El o placea pe ea tot timpul la ea se uita. Dar din cand in cand ma ruga pe mine din inimioara lui tot feleul de lucururi! El a inceput sa fumeze. am inceput si eu ne d_r_o_g_a_m impreuna. Dupaceea fata s-a mutat de aici. De atunci nu mai vorbim nici pe mess nimic. Eu uneori il mai intreb ce faci. sau altele. El nimic si nici afara nu ma saluta. De jumate de an nu mai vorbim.Si eu nu mai pot rezista.am facut atatea sacrifici.Toata ziua plang ascult melodii triste nu mai pot.Si daca nu pot fii impreuna cu el am decis ca e mai bine sa ma SINUCID! Urgent am nevoie de parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

Deci in primul rand linistete, incearca sa te gandesti ca nu e un capat de tara cum se zice. Cea mai mare tampenie pe care e sa o faci este sa te sinucizi, ai o viata inainte, gandeste-te ca tu te sinucizi iar el o sa isi continuie viata dupa ceva timp te va uita ca si cum "a fost odata " nu are rost, tu faci asta din razbunare si suferinta crede-ma nu se merita chiar deloc, iubirea nu tine o vesnicie, gandeste-te cate lucruri frumoase ai putea face cu viata ta.Si pentru ca tu simpatizai un baiat nu inseamna ca ar putea fi un motiv intemeiat de despartire, dupa parerea mea asta a fost doar motivul, tu zici ca va iubeati cred ca doar in opinia ta, nu era o iubire reciproca nu confunda obisnuinta cu iubirea chiar deloc, el s-a folosit doar de motivul asta. Daca el nu te merita nu trebuie sa faci sacrificii, o vb spune "ciorba de burta reinacalzita nu e buna" gandeste-te ca daca v-ati impaca un timp va fi frumos apoi... va reveni la fel asta e viata si cu bune si cu rele.
Deci sfaturi:
-incearca sa il uiti fa tot posibilul
-nu lua decizii pripite nu se merita
-ia decizia incercand sa fii si mai buna schimbati stilul mergi la fitness, nu stiu orice ai putea schimba in bine la tine pentru ca sa iti demonstrezi tie in primul rand ca poti avea orice si poti deveni cum vrei si in al doilea rand lui, crede-ma va regreta ca te-a pierdut
gaseste un baiat mult mai bun ca el, universul tau nu se invarte in jurul lui
Sper sa iti fi fost de ajutor! Numai bine. SI NU FA PROSTII! Nimic in lumea asta nu merita viata ta!

17 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu merita! Fi desteapta si pune-ti ambitia sa treci peste! Sa sti ca viata nu e roz. Oricine da peste momente mai grele dar cu totii reusim sa trecem peste. Nu mai asculta melodii triste sau orice altceva ce iti aduce aminte de el ..Viata merge inainte! Ce crezi ca rezolvi daca te sinucizi? A, da. Scapi tu de asa zisa suferinta. Dar el? Crezi ca ii va pasa? Poate cateva zile, apoi uita si isi face alta. Oricum faza e ca daca o persoana vrea sa se sinucida, pai se sinucide. Nu sta pe ganduri. Dar tu, este foarte bine ca ne-ai cerut un sfat! Sper ca ti-am fost de folos ..Bafta multa

| Roxanaღ a răspuns:

Pai daca iti placea de alt baiat at sigur nu erai nebuna dupa prietenul tau...Asa ca tio meriti..ai primit ce ai dat. Si cu sinucisul...mai gandeste-te

| Tataru_Ionut_1991 a răspuns (pentru Roxanaღ):

Tie nu iti plac alti baieti, sau macar sa ii simpatizezi? asta nu inseamna ca vezi dom'le il idolatrizezi si vei mort copt sa fii cu el

| Lexy ♥ a răspuns:

Si daca te sinucizi ce rezolvi? ca pe el nu il intereseaza pesoana ta.Ca sa ajungi sa spui asa ceva inseamna ca ai ceva la cap, cum poti sa plangi dupa un om care te invata numai lucruri rele sa fumezi sa te droghezi? Eu am o vorba daca pe un om nu il intereseaza de mine, pe mine de ce sa ma intereseze de el? Stai si te plangi ca unu nu da doi bani pe tine, da chiar asa ai ajuns sa te lasi umilita de unu nu ai si tu demnitatea ta de om? Ma uimesti sincer ca nu faci diferenta intre bine si rau daca vreodata o sa te impaci cu el o sa ajungi mai rau decat esti acum la asta te-ai gandit? Dar de ce sa nu fi tu aia care sa nu te intereseze persoana lui? I. a nu il mai cauta pe mess nu il mai saluta sa vezi ca pe urma te baga el in seama ca ramane uimit cum de nu il mai cauti? ce s-a intamplat? Si te cauta el.Incearca sa fi puternica si ar trebui sa te gandesti in primul rand la tine si apoi la altii desi suna egositwinking Bafta!

| JokerV a răspuns:

Daca tu esti asa de handicapata sa te sinucizi pentru un baiat nu am/avem ce sa iti facem in lume sunt miliarde de baieti si pe tine te doare de unul....treaba ta daca ti-a intrat gandul asta in cap nul mai poti scoate

| raduraduu a răspuns:

Doamne cum sa faci asta dupa un baiat. Spune-i direct pe mess ca il placi cum a spus Misteryy si daca nu merge incearca sa gasesti alt baiat care sa te asculte si sa te iubeasca la fel

| Antonima19 explică (pentru raduraduu):

Ai dreptate... Dar draq`u si el m-a inselat! Dar un alt raspuns a fost si mai de folos! Mersi :*:*

| mat31new a răspuns:

Nu te sinucide. sunt si baieti care sunt in situatia ta, daca nu o sa gasesti un astfel de baiat o sa gasesti alt baiat bun.

| TheAvenger a răspuns:

Hmm..interesant..te droghezi da nu bei...thinking

| Antonima19 explică (pentru TheAvenger):

Nu... urasc bautura!

| RetardedRacoons a răspuns:

Am analizat in detaliu problema ta si am ajuns la concluzia ca singura solutie e sa te sinucizi. Mai ramane de gasit acum si metoda, mi se pare ca taiatul venelor in baie s-ar potrivi mult stilului tau dar ai grija sa o faci cum trebuie. Cauta pe google cum sa-ti tai venele in mod corect. Iti urez succes happy

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

La mine a mers: i-am spus ca nu mai pot trai fara el si i-am spus ca daca nu ma mai baga in seama ma sinuid(bineinteles n-aveam de gand sa fac asta). sau gaseste pe altcineva

| anonimca54 a răspuns:

In nici un caz nu trebuia sa te SINUCIZI nimenu nu merita sacrificiile unde-i fete, cit de frumos sau super nu ar fi.Chiar daca ai face acest pasa lui crede-ma ca nu ii va prea pasa. Daca spui ca nu vorbiti de jumate de an nici acum nu te va cauta.Prin sineucidere nu rezolvi nimic. Daca nu te gindesti la tine gandeste-te macar la parinci si cita durere le lasi in urma. Daca nu-ti pasa de viata ta macar de a lor ai grija.Si in legatura cu baiatu ala dala draq nu te merita, daca atita sacrificii ai facut pentru el si el as ase poarte inseamna ca nici pe aproate nu te merita.Si gindul de sineucidere exclude. O sa iubesti de mii de ori mai mult daca o sa traesti

| MisteryM a răspuns:

In niuciun caz sa nu faci acest lucru. Nu merita sa faci acets lucru mai ales dupa un baiat.Incearca sa-l uiti, sau deja in cel mai rau caz daca nu se primeste deja scrii pe mess deodata fara ocolisuri, ca il placi si ca nu mai poti fara el si deja asteapta raspunsul.
P. S Numa-i nu comite prostia asta, pentru ca doar parintii tai vor avea de suferi. In orice caz viata merge inainte.
Sper ca te-am ajutat; ))

| Antonima19 explică (pentru MisteryM):

Mersi, chiar m-a ajutat... Dar un alt raspuns a fost si mai de folos! Mersi :*:*

| ℜuby a răspuns:

Este o cale gresita... daca te vrei sinucide. ii vinzi sufletul tau diavolului... iar baieti mai sunt nu este el unikul

| kau12 a răspuns:

Ooooooooo capul sus e pacat sa te sinucizi crezi ca merita nuuuuu cunoaste pe alt cineva si ai sa vezi ca o sa teci peste asta bucurate de viata siai sa vezi ca totul va fi bine nb in viata pup