| Gabriello02 a întrebat:

La inceputul anului toti colegi de clasa ma credeau prost, pe 70 % am reusit sa ii conving ca nu sunt, cum pot sa le dovedesc si celorlalti ca nu sunt, am incercat orice. Funda

37 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Convinge-i pe cei 30% cum i-ai convins si pe cei 70%.
Scuze, dar cred ca totul e in zadar.
Chiar esti prost.

| Gabriello02 explică (pentru LoveForShania):

Era de asteptat ca cineva sa ma ia la misto cu intrebarea asta. Si mai bine prost ca mine decat lipsit de bun simt ca tine. Si apropo se zice ca lipsa de respect izvoraste din prostie.

| Gabriello02 explică (pentru LoveForShania):

A deci asa esti, din cate vad, tu intr-o confruntare doar ii dai adversarului cu piatra in cap dupa care fugi de restul confruntari ca o proasta.

| LoveForShania a răspuns (pentru Gabriello02):

Ce ai mai omule?
Crezi ca's atenta la fiecare notificare?

| 0rlando a răspuns:

Mai bine îi lași să creadă ești prost, decât să deschizi gura și să înlături orice dubiu.

Răspuns utilizator avertizat
| Pitzipoanca a răspuns:

Esti prost. Stii de ce? Tocmai pentru ca incerc sa le demonstrezi celorlalti ceva.
La ce bun? Tu trebuie tie sa-ti demonstrezi, nu altora.
De ce va pasa atat de mult de parerea strainilor?

| EdiT a răspuns:

Copilas, ce te preocupa atat de mult ce zic altii? Esti cumva obsedat?
Citez: "Ba sa stii ca merita, nu suport sa mi se spuna ca sunt prost, iar acei 30% mi-o zic zilnic." Poate esti tu ala mai prost, si aici vrei sa te dai mare ca esti tu ăl destept, sperand ca vreo fata de 13-14 ani sa zica ca esti bruscat, ca nu-ti meriti soarta, sa ii para rau, etc.

| Gabriello02 explică (pentru EdiT):

De fapt cei 30% sunt cei prosti, iar cei 70% sunt cei inteligenti si chiar nu suport sa fiu facut prost de persoane de 13-15 ce nu stiu nici macar tabla inmultiri.

| millyca a răspuns:

Cu restul de 30% nu merita osteneala.

| Gabriello02 explică (pentru millyca):

Ba sa stii ca merita, nu suport sa mi se spuna ca sunt prost, iar acei 30% mi-o zic zilnic.

| millyca a răspuns (pentru Gabriello02):

Pai, in cazul asta, ideea ar fi sa ii iei pe fiecare in parte si sa ii intrebi pe ce isi bazeaza afirmatiile. Nu trebuie sa faci ceva iesit din comun pentru a le demonstra contrarul.

| Gabriello02 explică (pentru millyca):

M-a cred asa datorita zvonurilor lansate de dusmani prin scoala, iar daca sa zic de ex: daca X zice ca Z e prost, ei cred si oricat Z ar incerca a dovedi contrariul nu va reusi cu acei 30%.

| Madaliinaaa a răspuns:

Pai, arata`le tuturor ca nu esti asa cum cred ei! Invata mai mult, incearca sa comunici si sa le spui glume, iar cu timpul o sa te placa. Bafta happy

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Fa-i pe ei sa se simta mai prosti decat tine rolling on the floorlaughing

| costellodonatz a răspuns:

Iti faci un scop in viata din asta?straight face Consider ca sunt mult mai multe probleme pe lumea asta ce ar trebui sa te preocupe decat genul asta de ''problema''. Eu, unul, nu-mi doresc sa fiu placut/ iubit etc. de cat mai multe persoane.

| darnme a răspuns:

Esti rac sau fecioara, nu?

| darnme a răspuns:

Pari a fi un baiat f sensibil si in acelasi timp critic cu sine, dar si cu cei din jur. Cred ca ai asteptari f mari de la tine in general si vrei neaparat sa le arati si celor din jur de ce esti capabil.
Eu zic sa o lasi mai moale si sa te bucuri de adolescenta. Uite, eu sunt fata si am 16 ani si nu simt ca trebuie sa demonstrez nimic nimanui. Incerc sa iau note bune pentru mine in primul rand si am note nu perfecte, dar ok. Dar mai mult merg la scoala sa rad, sa ma simt bine cu prietenele mele sincer.
Esti inca copil daca ai gandirea asta, e clar si o sa te maturizezi in timp. Dar eu zic ca ai si o clasa destul de naspa, daca va etichetati unii pe altii dupa note laughing
Cred ca cei 30% de care vorbesti tu sunt genul pe caterinca intotdeauna sau sunt chiar prosti laughing) Ai doua optiuni : ia-te si tu calumea de ei, fa clasa sa rada de ei non-stop, glume proaste la adresa lor, etc sau pur si simplu ignora-i, nu ar trebui sa fii inconjurat de astfel de persoane.
E alegerea ta! Oricum distreaza-te laughing) ca o sa iti fie dor iti garantez!

| FlyAgaric a răspuns:

Tot timpul vor fi oameni mai destepti ca tine, chiar in clasa ta, nu ai cum sa-i convigi pe toti, multumeste-te cu ce esti dota si nu incerca sa convingi pe nimeni ceea ce nu esti.

| Gabriello02 explică (pentru FlyAgaric):

De fapt cei care nu am reusit sa ii conving sunt de fapt printre cei mai prosti din clasa. Eu imi accept limitele, nu sunt cel mai inteligent din clasa, eu consider ca sunt pe locul 3 in ceea ce priveste inteligenta.

| FlyAgaric a răspuns (pentru Gabriello02):

Lasa sa spuna altii cat de inteligent esti si ce loc esti....intra-o clasa daca nu tiai dat seama cine e prostul inseamna ca esti tu.
Cu morile de vant nu poti sa lupti, iar la restul 70% poate dau doar apa la moara.

| Gabriello02 explică (pentru FlyAgaric):

Nu ai inteles, cei mai multi sustin ca as ocupa locul 3 in ceea ce priveste inteligenta, cei 30% sunt cu adevarat prosti, din cei 30% aproximativ toti nu stiu nici tabla inmultiri.

| vanonim a răspuns:

In ce sens ca esti te fac ei prost? Se refera la inteligenta sau ca faci ce spune unu altu?

| Gabriello02 explică (pentru vanonim):

Se refera la inteligenta.

| vanonim a răspuns:

Esti genu care nu invata si sta mult in casa pe calculator? Arata ca poti sa fii mai bun la scoala si alte chestii, daca esti genu de gamer disperat, renunta rapid la asta!

| Gabriello02 explică (pentru vanonim):

M-ai descris perfect. Invat destul de bine la scoala, este adevarat ca nu invat la toate materiile ci doar la cele importante.

| vanonim a răspuns:

Nu trebuie sa fii chiar cel mai destept din clasa, doar sa fii cat de cat pe la mijloc si renunta la nenorocitu ala de calculator, mai iesi pe afara cu colegii, asta ajuta mult daca vrei sa te placa toti, da nu ma refer la colegi de aia golani ca aia sunt idioti. Daca inveti doar la materiile importante, ce mai conteaza.La celelalte doar sa fii la un acceptabil, adica macar la nota 8.

| misu17 a răspuns:

Daca ai pornit un subiect pe tema asta inseamna ca esti prost.
Nici tu nu esti sigur sau cum?

Toti suntem prosti, nimeni nu stie toate lucrurile posibile si nici nu o sa le stie vreodata.

Cati 12 ani ai? Esti inalt? Dale un pumn in gura si ii rezolvi.

| Gabriello02 explică (pentru misu17):

Nu am spus ca sunt nesigur in privinta inteligentei, am spus mai sus ca cei mai multi afirma ca as fi al treilea in topul inteligentei din clasa mea.

| manyoalex a răspuns:

Nu te stresa, am si eu astfel de colegi si nu se streseaza.

| Gabriello02 explică (pentru manyoalex):

Ce vrei sa spui prin: ''astfel de colegi''?

| manyoalex a răspuns (pentru Gabriello02):

Ca tine

| River a răspuns:

Nu am sa te intreb de ce te considera prost dar am sa-ti spun asa: inveti bine? stii asa in general cat ar trebui sa stii? atunci de restul nu te mai intereseaza! Dar daca esti asa de ambitios si vrei sa le dovedesti colegilor ca esti destept atunci joaca cu ei T(tari) O(orase) M(munti) A(ape) N(nume) A(animale) P(plante) T(totalul de pucte obtinume) 5p daca aveti aceeasi tara sau apa etc. 10p daca aveti tari diferite ape etc. si 20p daca unul a stiut si celalat nu!
Funda?

| Gabriello02 explică (pentru River):

Ma joc deseori cu ei jocul acesta(doar cu cei intelingenti care sunt constienti de adevaratele mele capacitati)

| unknownn a răspuns (pentru River):

Si tu crezi ca dovedesti inteligenta printr-un retardat de joc?

| River a răspuns:

Asculta! stii cum e vorba aceea ''Prostu moare de grija altuia si cainele de drum lung!'' Lasa prosti sa moara si tu vezi-ti de scoala!