| Crisstina07 a întrebat:

Buna sunt clasa a sasea si semestrul asta nu stiu ce am facut ca din cauza unui prost din clasa ceilalti se mai iau de mine nu stiu cum sa va spun dar am incercat 6 ani sa imi fac o reputatie in aceasta clasa si cand am reusit imi strica toata munca un prost. Dar din fericire inca mai am cativa prietene adevarate in clasa si totusii ceilalti colegi tot ma fac sa sufar.Am reusit sa ma imprietenesc cu o fata populara din scoala care este clasa a 7-ea dar problema este c ea a stat cu doi colegi de la mine din clasa si de atunci ei ma respecta mai mult decat de obicei dar restul clasei crede ca aceasta fata este o proasta si prefacuta dar eu mi-am dat seama ca asta este doar o masca a ei ca sa se apere de gurile rele din scoala.In afara scoliiea este foarte de treaba si ne intelegem. Ce ziceti sa incerc sa fiu cea mai bna prietena a acelei fete caci imi poate a duce foarte multe beneficii sau sa incerc sa-i conving pe colegi ca nu sunt cum a spus acel coleg?

Răspuns Câştigător
| puffika a răspuns:

Stiu si eu cum e! Tot asa si la mine orice fac in clasa de baga un idiot de coleg si ii intoarce si pe ceilalti impotriva mea, norocul meu este ca termin a 8a.
Te sfatuiesc sa nu bagi in seama parerile lor in legatura cu acea fata. Daca tie iti place felul ei de a fi si sa stai ea de ce sa nu te impritenesti cu ea?
Si lasa nu mai alerga dupa popularitate si reputatie oamanii o sa barfeasca mereu.Si mai spune si ce iti face baiatul ala ca sa stim ce sfaturi sa iti mai dam!
Bye!