| Patrăţel a întrebat:

M-am certat cu o persoana foarte draga mie.A fost in totalitate vina mea, si nu am cum sa neg asta.Am incercat sa imi cer scuze, dar era cam tarziu.Am reusit sa fac acea persoana sa se simta prost.Nu stiu cum sa procedez.Sa astept pana se calmeaza, si apoi sa incerc sa imi cer din nou scuze?

Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Asteapta pana se calmeaza.
Cand o persoana este nervoasa, suparata, nu gandeste lucid.Deci s-ar putea sa spuna unele lucruri care te vor afecta daca continui sa o presezi in starea asta.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, dă-i puţin timp să proceseze totul şi să se calmeze.
Acum probabil a căzut în ea şi nici nu poate vorbi - dezamăgirile au acest efect asupra unor oameni.

| drogh a răspuns:

Ar trebui să o laşi în pace până îşi revine, până se calmează şi până îşi pune gândurile din nou în ordine, apoi poţi să îi ceri scuze pentru ceea ce ai făcut, iar dacă doreşti poţi să îi cumperi şi un cadou în semn că-ţi pare rău.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Un proverb antic spune:"Un frate împotriva căruia s-a comis o fărădelege este mai greu de câştigat decât o cetate puternică şi unele certuri sunt ca zăvorul unui turn de locuit" (Proverbele 18:19).
El subliniaza ca atunci cind cineva se simte jingnit se poate inchide ca o fortareata. Pentru a trece peste zavoarele ce au blocat relatia voastra, va trebui, probabil, sa incerci de mai multe ori sa repari acea greseala, sperind ca vei prinde momentul cind "zavorul" va fi mai usor de deschis. Principalul e ca in timp ce incerci, sa nu agravezi si mai mult situatia spunind ceva ar face-o pe cealalta persoana sa se inchida si mai mult. Sa ai o zi buna!

| Hevnoraak a răspuns:

Lasă acea persoană în pace o perioadă, când vei simți că e momentul potrivit cere-ți scuze. Poate are nevoie de timp.

| xanderblackx a răspuns:

Da, asteapta pana se calmeaza... intr-un final o sa se linisteasca. apoi cere-ti scuze si asuma-ti vina. numai bine