| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat de multe ori cu parintii mei! si de fiecare data simteam nevoia sa plec de acasa! de fiecare data simteam ca vroiam sa ii iau la bataie! dar nu o facea! tipau la mine iar eu ma enervam....ridicam mana sa dau in ei! dar o puneam jos! AVETI PROBLEME CU PARINTI? AVETI NEVOIE DE AJUTOR? EU VA POT AJUTA!

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Hotul cand e prins striga "Hotii!". Tu ai propriile tale probleme (destul de serioase) cu parintii si iti trebuie ajutor, iar tu zici ca vrei sa-i ajuti pe altii. Bine a zis M3110.

| MariaChrii a răspuns:

Nu cred ca poti ajuta de vreme ce ridici mana la cei ce te-au crescut eduat si protejat iti recomand un drum la psiholog si o minge antistress

| BiancaRus a răspuns (pentru MariaChrii):

Nu nu am nevoie! eram mica atunci si nu gandea! oricum nu am dat in parintii mei niciodata! intodeauna le-am fost alaturi, cand tipau la mine sau ceva mergeam in camera mea si stateam acolo pana ma linisteam!

| AnnaKarenina666 a răspuns (pentru BiancaRus):

Nu mi se pare deplasat ce făceai. Câteodată oamenii mai mari uită că și adolescenții au emoții și pe consecință logică nervi. Desigur, nu e corect să ridicăm mână la părinți, din respect, dar toți avem limite și ei uită asta câteodată.

| MariaChrii a răspuns (pentru BiancaRus):

Da probabil la mine se lasa cu usi trantite si bombaneli dar nu ridic vreiodata mana la ai mei

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Oooooo,si inca cum! Si am impresia ca Bibi, sora mea e printesa familiei, ca inca putin si voi sari la bataie...dar nu o faceam ......fiindca ii iubesc prea mult ca sa le fac asta. Oricum, am niste parinti extraordinari, de care nu pot decat sa simt mandrie mare.Stiu ca pentru parintii mei le e greu la servici, mai ales mamei mele si incerc sa o inteleg. Astfel am trecut peste aceste lucruri dar in schimb am inceput sa prin ciuda pe bunica mea.Am crescut, nu mai sunt fetita cea mica de odinioara, am ajuns sa ma aseman cu mama mea

Răspuns utilizator avertizat
| ovi93 a răspuns:

Cati ani ai Bianca? eu pana la varsta de 16 ani exact ca tine mi-am petrecut viata, chiar poate si mai rau imi venea sa fug de acasa sa imi omor parinti dar nu merge asa treaba, chiar daca tipa la tine du-te in camera si descarcate plangand, dupa aceea am inceput si eu sa ma cumintesc acum am 19 ani sunt foarte mandru de educarea pe care mi-au dato si daca te tine mai din scurt crede-ma ca nu o sa regreti(ca fata) in viitoar totul o sa fie bin. Ei fac asta pentru binele tau. Mult succes in viata si incearca sa te atasezi de mama cel mai mult.