| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu si efectiv sunt terminata, nu pot sa imi revin, nu am cu cine sa vorbesc. Ce pot face?

31 răspunsuri:
| strawberry03 a răspuns:

Cu timpul iti va trece, de obicei e nevoie de timp. Iesi din casa, intalneste-te cu prietenii, distreaza-te, ocupa-te de alte lucruri si va fi mult mai usor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! In primul rînd de ce v ati despărtit voi? Si ce varsta ai?

| Drimmero a răspuns:

Ai pus capat relatiei dupa intrebarea de acum cateva zile?

| mdc98 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu. Altul a fost motivul.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

De parca nu era previzibil cand il asculta pe Plato.
Motivul e oricum pentru ca ea e posesiva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu. Motivul e cu totul si cu totul altul. Nu are nicio legatura.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Motivul nu e dat de Plato, motivul ei e faptul ca n-are ce cauta intr-o relatie.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Pai ce-i spunea Plato confirma de ce nu e pregatita pentru o relatie happy
Si ea l-a si premiat. De ce? Pentru ca guvidul asta e ca un espressor de cafea pentru femei. Le place sa guste astfel de validari chiar daca n-au treaba cu realitatea.

| Mosotti a răspuns:

Pai nu ai si tu amici, amice, rude, parinti?! Adica cu cine sa vorbesti? Daca nu, vorbesti aici cu noi si e okey si asa. O sa treci incet peste, nu e unicul baiat care exista, nu casuna pe el, sunt n baieti care sunt destul de placuti si care te plac, deci nu fi terminata ca nu ai motive.
De ce v-ati despartit? Cum la inceput v-ati inteles si apoi nu?!

| Mosotti a răspuns:

Alexandruionelu, eu nu am zis ca vreau o relatie cu ea, de unde ideea?! Poate tu gandesti asa din moment ce ai proiectat asta mie, adica ai proiectat gandirea ta mie. Daca tu cand vb cu femei orice ar fi, ai gandul asta, e ok, dar nu eu. Nu s-au terminat femeile din oras.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te duci intr-o crisma, te faci muci, si dupa aia posta.

| Celcestietot a răspuns:

Vaaaaaai, altii nu au prieteni deloc si stau inchisi in casa si nu mai sunt terminati -_-...

Trezeste-te la realitate...

| Emma30555 a răspuns:

Ieși și tu cu niște colege, prietene, cunoștințe. Ocupați timpul cu altceva, fa ți o viata în care sa nu depinzi doar de o persoana, fa ti o viata a ta, în legătură cu sentimentele, timpul te va ajuta sa l uiți, apoi probabil vei întâlni pe altcineva

| Goete a răspuns:

Pentru vorbit, eu ma ofer...
Cateodata cate ceva ne ocupa atata timp in gandurile noastre, ca pierzand acel ceva gandim ca am pierdut totul

| Nilsson a răspuns:

Viața merge înainte, chiar dacă despărțirile sunt foarte neplăcute, totuși sunt lucruri mult mai rele decât să te părăsească cineva.
O să te îndrăgostești din nou, deși acum nu vezi nicio speranță, dar trebuie să îți vii în fire și să fii mai atentă cu cine te bagi relații.

| CleanHeart a răspuns:

Uite aici un sfat fata draga.
acum o sa suferi, o sa plangi si nu ai cum sa schimbi asta dar peste o luna iti garantez eu ca o sa mananci prajituri si o sa te amuzi de situatia asta o sa vezi ca te va durea in cot laughing noi suferim dupa ne revenim, capu sus tu happy

| Zaygon a răspuns:

Simte durerea si proceseaza-ti emotiile.

https://ceva-diferit.ro/2019/09/21/cum-sa-imbratisam-durerea/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa inveti sa te simti bine si doar in compania ta, pe termen scurt.
Pe termen lung, ia-ti un animal de companie.
Pe moment, nu ai niste prietene cu care sa iesi?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ai zis, omu trebuie sa se simta bine cu el insusi intai, sa fie autonom, asta am zis si eu de multe ori, daca usntem dependenti de cineva e f nasol. Aia cu animalul e cam gresit, omu are nevoie de apropiere umana in primul rand, nu sa dea in dambla si sa se refugieze in animale doar ca nu gaseste om, ca asta nu inlocuieste interactiunea umana, chiar se stie ca o imbratisare umana nu se inlocuieste cu una a unui animal.
Trebuie un om cu care sa se inteleaga si cu care sa se iubeasca. Asta face omul sa se simta foarte bine. Singur te simti asa la minim decent doar, dar sigur nici sa cadem urat nu e okey, dar nu esti fericit!

| Raducons a răspuns:

Stai linistita o sa treaca cu timpul starea si o sa gasesti cu siguranta pe altcineva, poate mai serios

| Alexandrionelu a răspuns:

Îți spun ce sa nu faci: sa nu îți deschizi sufletul și picioarele in fata primului băiat pe care îl întâlnești. Asta este cea mai frecventă greșeală pe care o fac fetele după o despărțire dureroasă și agravează situația.

| Mosotti a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Si daca ar face-o ce? Se simte bine sexual la o adica, si are cui sa spuna ce simte, daca nu are cui altcuiva, de multe ori conteaza sa spui, nici nu mai conteaza cui. Zici sa nu deschida picioarele de parca i-ar face un rau. La o adica sa deschida ca e placut, dar protejat.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Bineînțeles că cineva se va bucura de vulnerabilitatea fetei dacă o va face, dar nu cred ca vei fi tu acela happy
Pentru ea nu este bine, pentru ca nu este pregătită de o noua relație, asa ca orice ar începe este sortit eșecului. După eșec, va mai încerca odată și încă odată pe principiul cui pe cui se scoate. Și asa va întra într-un calambur de relații fără nici o perspectiva, transformându-se fără sa își dea seama din fata obișnuită în parașuta.

| Osneros a răspuns:

Sa lasi dramele si sa revii la realitate

| mdc98 a răspuns (pentru Osneros):

Dar ma simt prea singura.

| NYØ2002 a răspuns:

Iti gasesti altul, Fetele agata usor baieti decat invers.Da-mi Facebook-ul tau sa te vad

| Andra9pk a răspuns:

Trece,stai linistita.
E normal sa te simti asa o perioada..imbarbateaza-te putin, nu te lasa daramata din motivul asta.
Ai o viata inainte, trebuie sa incerci sa treci peste.
Ocupa-ti timpul, mintea cu altceva. Du-te cu prietenele undeva si distrati-va, iti va fi mai usor sa treci peste daca nu stai cu gandul numai la asta.

| Mosotti a răspuns (pentru Andra9pk):

Corect, multi sunt asa la inceput dupa despartiti, e ceva clasic, ii va trece cu timpul, sa faca altele, sa incerce sa-si gaseasca alt iubit, ca multi sunt disponibili, dar na, in situatia asta putini stiu limpede ce sa faca, de aia e bine sa intrebe.

| Andra9pk a răspuns (pentru Mosotti):

.o inteleg perfect.dar daca nu isi calca putin pe inima..isi face rau...
E foarte bine sa intrebe dar si sa aiba persoane care sa ii fie alaturi in momente d'astea.
Nu toti sunt destul de puternici incat sa se ridice repede dupa o "lovitura". timpul vindeca.o noua iubire va vindeca la un moment dat rana lasata de o fosta iubire.

| Mosotti a răspuns (pentru Andra9pk):

Da, dar cati au prieteni adevarati? Cati au care sa nu fie cu tine doar la distractie si bine? Cu restul ce ai zis in al doilea paragraf, asa e, asa ziceam si eu. Nu uita ca multi se duc la psiholog sa dea 150 lei pe 50 de minute ca nu au cui spune problema. Multora le face bine insasi discutia in sine, si se pot gasi solutii din discutie.

| WYG a răspuns:

Vorbeste cu cineva