| nina_barbu a întrebat:

Buna, membri TPU! Tocmai ce m-am despartit de prietenul meu. Chiar nu stiu ce sa fac si cum sa trec peste. A fost o relatie frumoase, cu urcusuri si coborasuri, dar am zis ca am trecut peste. Se pare ca nu a fost asa. Cum imi revin?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Gandeste-te ca nu tine nimic o vesnicie, mai ales interactiunea asta amoroasa dintre oameni, viata merge inainte indiferent de sitautie.

| sofisis a răspuns:

Nu exista nici o reteta. Totul se rezolva in timp. Unii plang, altii se izoleaza, altii ies si se distreaza cu prietenii, altii cauta inlocuitor ...fiecare face cum crede. Accepta ca s-a terminat si incearca sa nu traiesti cu sperante si in trecut. Incearca sa iti ocupi mintea si timpul cu altceva.

| anastan12345 a răspuns:

Eu cred ca cel mai simplu lucru este sa stai cu cei ce te iubesc.Adica familia, prietenii, prietenele.Nu vei uita niciodata ce a fost intre voi doi, cand te gandesti la amintirile alea frumoase nu plange, doar gandeste-te ce frumos a fost si inveselestete. Poti fi prietena cu acel baiat.Si gandeste-te ca nu e singurul baiat din lume, nu doar el exista poti sa tii faci altul daca vrei, dar tu nu te gandi ca,, a fost cea mai frumoasa relatie din lume,, iti poti face alta si mai frumoasa