| elutzza_5346 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu si eu inca il mai iubesc.cum pot sa fac sa-l uit? va rog ajutati-ma si pe mine

43 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Dar de ce v-ati despartit? A plecat el sau te-ai retras tu, pentru ca si sfaturile au semnificatii diferite.

| DenissaDeea a răspuns:

Facanduti un nou prieten si te va face sa-l uiti cat mai repede... Daca s-a despartit de tine si nu ii pasa inseamna ca nu te merita... Oferai ocazia unui prieten adevarat sa te merite si atunci s-ar putea intoarce el la tine, dar ar putea fi prea tarziu pentru el!

cristian
| cristian a răspuns:

Nu te mai gandi la el.
Ochii care nu se vad cu timpul se uita.

| sergiu25bc a răspuns:

Acuma depinde si de tine.Cat timp a durat relatia voastra, care au fost motivele care au dus la despartirea voastra.In general daca a fost o relatie de lunga durata, va dura 1 pic pina vei reusi sa poti trece peste. Daca a fost o relatie de scurta durata cred ca vei trece usor peste.Acuma depinde de caracterul fiecaruia. Unii trec usor peste, altii dureaza pina au curajul sa incerce din nou.Si cum ai scris si tu daca inca il iubesti insemna ca ai tinut f mult la el. Dar incearca sa va reinpacati, stii este o vorba si anume speranta moare ultima. Ce pot sa iti spun curaj si viata merge inainte.

| otypa a răspuns:

Timpul spala orice durere oricat de greu iti este sa treci peste ea doar timpul te va ajuta..si sa nu te mai gandesti la acel prieten doar asa vei reusi sa treci si peste asta..succes

| Sara2 a răspuns:

E greu sa il uiti eu am aproape 5 ani de cand m-am despartit de baiatul care l-am iubit cel mai mult si nici in ziua de azi nu l-am uitat

| LittleZyzy a răspuns:

Odata cu timpul o sa treaca toate, ai sa veziwinking nu esti singura care a trecut prin asa ceva.

| loricik a răspuns:

Poi nu-l uita impacate cu el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am despartit de prietena mea...si eu vreau sa o uit. vb serios...ne ajutam reciproc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei trece peste.va dura un timp dar vei trece.stiu cum te simti in perioada asta si e normal daca l-ai iubit.Capul sus si gandeste pozitiv. Tu nu te rezumi doar la o singura persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca ti-e greu, stiu cat de tare doare, caci"curg lacrimi atat de grele si de fierbinti incat ochii nu le pot plange... ele zac in inima arzand-o.(Iorga)Ofera-ti mici placeri:plimbari, iesiri in discoteca, club, unde vrei tu numai in casa nu sta, sa nu te napadeasca gandurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am despartit de 2 saptamani, imi vine sa intru in pamant, cand i-am zis ca ar fi mai bine sa ramanem doar prieteni mi-a zis fa cum crezi ca tie tie mai bine ca eu nu ma mai implic, m-am despartit de el fiindca ma simteam pusa pe ultimul loc, simteam ca asta vrea, simteam ca nu mai avem un viitor impreuna ( si el imi spusese acest lucru ) si ma duruse mult ce mi-a zis la ultima intalnire : ca ne vom despartii sigur fiindca ma cunoaste pe mine si stie ca ma supar repede si el daca iese intr-un club si pica vreo bucata nu refuza si eu ma voi supara si voi pune punct, am decis sa ma despart dupa ce duminica de pasti a iesit la gratar cu prieteni lui ( fiind plecat din oras nu ne mai vazusem de o luna a venit joi seara noi ne-am intalnit sambata pentru ultima oara) iar luni mi-a dat telefon a auzit dupa voce ca sunt suparata da nu a incercat sa ma inpace a zis numa vb mai tarziu apoi a iesit la suc cu prieteni si nu a mai dat nici un tel pana marti cand mi-a zis ca s-a stricat telu si nu a mai avut nici un numar, apoi s-a luat de mine de ce nu am sunat eu vream sa vad daca i pasa cat sa ma caute sa incerce sa ma inpace sa lupte putin pentru mine caci eu am luptat pentru el, m-sm certat cu toti din familia mea pentru el si exact cand au inceput sa il accepte s-a intamplat asta. Am trecut prin multe chiar daca nu avem decat 4 luni la activ crying si am incercat sa ma inpac din nou cu el poate pentru ca mi-a fost frica de singuratate si mi-am amintit de toate clipele bune traite cu el dar mi-a zis scurt crezi ca sunt prost?, de atunci au trecut 2 saptamana si a inceput sa ma sune sa vb, si imi e frica ca ma amageste degeaba. Noi ne mai despartisem o data si nu mai daduse nici un semn cateva zile si am iesit la o intalnire cu un baiat si el a aflat de la fratele meu dar si eu i-am spus chiar daca nu stiam ca el aflase chiar in seara aceea eu nu pot tine secrete caci se aude dupa voce se vede pe fata mea, apoi am mai mers la o intalnire ( adica plimbare ca nu se poate numi o intalnire) Daca mi-ar spune ca vrea sa ne inpacam stiu sigur ca as accepta findca il iubesc, sunt o zapacita stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am despartit de prietenul meu.nici nu mai tin minte de cand... dar partea buna este ca eu imi reamintesc de clipele bune traite impreuna doar cand il vad.Si imi este greu.pentru ca inca il iubesc.si Vreau sa ma impac cu el! Oricum eu sper sa iti rezolvi problemabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am experimentat asa ceva, si intr-adevar nu este usor deloc. incearca sa nu te mai gandesti la el si totul va fi bine. incearca sa iesi cu alti baieti...sa-ti faci un nou plan de viitor fara el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ellutzza. e oribil sa te desparti e cineva dar in acelasi timp sa mai ti la el. asa mi se intampla si mie cu toate ca inca nu suntem despratiti dar cred ca suntem pe punctul. ce ai puta face? incerca sa nu te mai gandesti la el. daca vrei sa. l uiti definitiv sau vorbeste cu el, vezi poate cea de. a doua sansa o sa fie o salvare pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul le va rezolva pe toate incearca si iesi cu cineva poate cu cat vei avea mai multi prieteni cu atat, iti va fi mai usor sa il uiti, o alta varianta ar fi sa te intalnesti cu el si sa vorbiti serios de ceea ce mai simte unul pentru celalalt, succes fi puternica orice ar fi,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sl uiti cam nu poti si eu is ca tine cu prietenul meu nu stiu fa ceva sa-i placa si poate o sa te placa din nou apropo inimi nu-i poti porunci si stiu ce sa faci ii zici la tel ca sa vina la tine acasa si uh faci o cina romantica si te imbraci sexy si ii sui ''EU INCA TE MAI IUBESC,, si atunci daca el nu iti sune la fel te dezbraci si faceti dragoste daca vrea el sa stii daca il uiti atunci toata viata o sa-ti par rau fa ce iti spun daca nu vrei sa suferi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papusha sunt si eu in situatia ta! si mie mii greu caci ma suna in fiecare zi si il vad si prin scoala, chiar daca toti zic ca timpul lekuieste pai nu ar trebui sa te bazezi pe aceasta caci nu-i drept a trecut o luna de cand suntem despartiti si ce-i drept mii greu si de fiecare data cind vreau sa ies sa-i spun tot ce am pe suflet, el este okupat sau are treaba cu prietenii si asta foarte tare apasa pe inima, incearca sa-l suni si sa iesiti la o plimbare sa te opresti si sa te uiti la el in oki si sa-i spui cit de tare il iubesti si nu poti fara el, poate atunci cind va auzi isi va da seama ca a pierdut o comoara, eu asa am de ghind sa fac si poate imi va merge, succes papusa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DE o saptamana m-am despartit si eu de ''prietenul meu'' daca pot spune asa. E foarte greu.Il iubesc.Cred ca pata din suflet nu va trece usor.Imi este dor de momentele petrecute cu el, dar nu-l voi ierta niciodata.Ma inshelat ca alta. l-am iertat o data, e de ajuns.la moment ma suna, nu-i raspund.Asta e cel mai bun lucru pe care il poti face si tu.Nu te mai uita la poze ca el, nu te mai gindi. ieshi ca prietenile, adica aici nish sfaturile nu te ajuta.Singurika trebuie sa te iai in miini, asta fac si eu.Succese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce de fete aici care stiu cu adevarat ce`si doresc nu`mi vine sa cred si eu am o relatie de 4 ani si simt cum totul se rupe si m`am saturat sa lup numai eu pentru relatia asta si m`am horat sa-i pun punct dar am aceeasi problema ca si voi cum o sa reusesc sa o uit sta numai la cateva strazi de mine si toti prieteni care`i are ii are de la mine din gasca si eu sunt genul de baiat mai distant cand sunt suparat prefer sa stau singur cu toate ca stiu ca nu e bine si parca nu`mi vine nici sa-i sterg id mail nr de telefon nu stiu ce sa fac cred ca o sa astept o saptamana si daca vad ca ea nu incerca sa ne inpacam o sa renunt d tot ce ziceti e bine? ink ceva d obicei cand ne certam numai eu ma duc la ea si ma chinui sa o inpac probabil ca am invatat`o si eu prost dar o iubesc mult mult de tot si nu prea imi imaginez timpul fara ea pentru ca eram tot timpul impreuna sper sa reusesc si multa bafta si voua fetelor care v-ati despartit sincer nu va merita astfel d baieti popici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor.degeaba se spune ca timpul le rezolva. e adevarat.insa nu in toate cazurile. Tu daca vei rupe definitiv legatura cu el, nu-l vei mai vedea, vei sterge id, nr de telefon. ai avea o sansa sa il uiti. insa nu te astepta ca inimiora sa bata prea incet atunci cand o sa-l vezi. Asa ca doar tu poti sa invingi chestia asta, nu te mintii singura. Si eu trec prin aceeasi situatie. de aproape 2 ani, tot ma mint singura. ii mint si pe cei din jur. dar degeaba. inca il mai iubesc sad si e enervant sa vezi ca el te ignora. Poate indiferenta asta a lui ar putea sa iti dea putere. dar intr-un moment de sensibilitate te-ar putea coplesi rau de tot. Ai grija de tine. fa ce crezi tu ca e mai bine. trateaza-l cu indiferenta si nu uita : inimioara ta nu-i de fier. La un moment dat s-ar putea sa fii surprinsa de tine insati. deci fii puternica :* te-am pupat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, fostul meu iubit si-a pierdut increderea in mine deoarece am facut ceva ce mi-a spus sa numai fac, si asa.eu inca il iubesc sau am o mare obsesie pentru el, depinde vb cu el la telefon ma mai vad cu el ca prieteni,. pnmthinking a fost vina mea deoarece nu l-am asck ...si acum astept. ceva de la el, pana se va impaaca cu mine imi fac alt iubit...:* pryntzesykaandra id meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma aflu in aceeasi situatie, ma doare foarte tare toata chestia asta, el deja dupa o zi de despartire s-a combinat cu alta oh go on. si tin inca ffff mult la el sad. ce pot sa fac sa se intoarca la mine? ajutati-ma va rog straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impacate cu el daca nu e prea tarziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am des de prietenul meu de aproape un an dar sint ca il iubesc la fel de mult ca in prima zi
nu pot sa nu ma gandesc la el in fiecare zi
el acum are o alta prietena si ma mai suna zice ca se mai gandeste la mine
i-am zis sa nu ma mai sune si el tot ma suna si imi este foarte greu sa trec peste asta
eu cred ca iubirea adevarata nu se uita niciodata
sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti va fi greu sa-l uiti.am patit si eu la felcryingdar timpul le vindeca pe toate si acum am gasit un baiat care ma iubeste cu adevarat:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec prin ce teci u sau poate mai rau simntind o pe pielea mea cred ca pe nimeni nu mai poate sa doara asa tare... da, nu o sa il uiti niciodata dar nu asta e important de fapt nu ai sa uiti multa lume si poti trai cu asta,(nu cum ink iti amintesti de vecina care s a mutat, un coleg de gradinita si tot asa)important este sa nu il mai iub si crede ma! intr o zi se vor stinge sentimentele astea de durere doar ca are si psihicul o mare putere trebuie sa iti spui mereu ca poti, ca o sa treaca si sa nu uiti ca nimic nu e etern. te pop si sper sa iti fie mai usor! la mine au trecut 4 luni si ink plang zilnic de cate ori raman singura, fara sa vreau de parca mi s ar umple ochii de lacrimi si apoi ar da pe afara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea din pacate poate nu e ceea ce vrei sa auzi dar este realist.Nu,nu o sa il uiti niciodata asa cum nu ai uitat-o nici pe vecina care s-a mutat cu multi ani inainte, sau pe colegul din cls 1 a... dar nu asta e important, important este sa incetezi sa il mai iubesti, sa suferi.Si da, ai rabdare desi pare ca nu se mai termina, cu timpul intr o buna zi sentimentele se vor sfarsti. Dar tine cont de faptul ca ceea ce vrei u are un rol important in asta si trebuie sa te mentalizezi! Sa incepti sa accepti ca s-a terminat si ca trebuie sa continui fara el(asta daca nu cumva vrei sa te impaci)si cel mai important sa stii ca niciodata nu o sa il uiti dar cu asta poti trai.Am trecut si eu prin ce treci u si jur ca am crezut ca o sa mor si mi as fi dorit sa fiu bolnava si iata ma acu ...au trecut 4 luni si nu stiu daca il mai iubesc sau nu dar stiu ca inca plang cand am un moment de singuratate, ca il visesz in fiecare seara de atunci dar durerea nu mai e asa intensa si intr-o zi nu va ma fi deloc.Nimic nu e etern. Te pup si iti urez succesc pe parcursc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai gindi la el gasesteti altul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma cheama alisia si am 20 de ani