| marriutza a întrebat:

Tocmai ce m-am despartit de prietenul meu la care tin foarte mult. De fapt el s-a despartit de mine. Acum ma simt foarte prost, mai ales cand vorbesc cu el. Imi vine sa plang... Puteti sa ma ajutati cumva, ce sa fac sa nu mai fiu asa...

12 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Capul sus si nu-i arata ca te doare, ai sa pierzi in fata lui. o sa vin singur la tine daca ii pasa.

| georgiana a răspuns:

Data viitoare nu mai lasa pe altii sa-ti aleaga iubitul pentru ca tu ai de pierdut, iti place de el, va intelgeti bine, e ok, dar nu mai accepta astfel de "jocuri"

| broscutsaaa a răspuns:

Hey, n`ai nevoie de nimeni. Stralucesti si singura.batting eyelashes
E evident ca... esti prea buna pentru el. Nu te mai gandii la asta. Poti sa "miorlai" 2-3 zile acolo si gata, capul sus. Roata se intoarce oricat de patrata ar fi.
Acum e alta problema thinking daca s`ar intoarce la tine, l`ai mai primi?
Ai grija cu ce faci, capul sus, zambeste si totul va fi bine.

| broscutsaaa a răspuns:

@ alexa.
Eu am fost in aceeasi situatie ca ea, s`a intors la mine, dar ne-am despartit ieri, si de data asta eu am vrut.
Stii de ce?
A doua oara nu mai e la fel. Am fost mai reci unul fata de altul. Adevarul e ca eu tin la el, dar si el regreta ca nu mai suntem. si-a dat seama ca a pierdut ceea ce vor altii, nu neaparat ca ma pierde pe mine [nu sunt cine stie ce].
Tu ai grija ce faaciiii. love struck

| Slavic a răspuns:

Uite mi s-a intamplat daca sunteti int-ro scoala ambii uite vb cu o fata si nu mai cum trece el ia si loveste-te de el dar sai spui ca nu intentionat si sai spui ne mai vedem daca cind te intilneste iti da un salut i pasa si i place de tine iti spun eu mi s-a intamplat =)

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Doamne, EXACT asta am patit si eu asta varasad
Am tinut prea mult la el, stiu ce ai simtit cand ti-a cerut sa va despartiti... Banuiesc ca ai plans zi si noapte...sad
Sfatul meu: Iesi cu alti baietiwinking nu-l lasa sa vada ca suferi, ba chiar daca te simti bine minte-l ca ai prieten cu, care te intelegi superbig grin, si daca o sa vrea impacare da-l dracului (scuzebig grin) ca ceea ce spune si dEea... Uneori a 2 a oara nu-i cu noroc...
Multa bafta, regret f tare ca esti in situatia astasad
Si...Sarbatori fericite!kiss

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Ce pot sa iti spun? Imi pare rau pentru tine insa ar trebui sa fii tare fiindca asa e in viata! Nicidecum nu plange de fata cu el fiindca oricum lui nu-i pasa! Fii tare si incearca sa nu te mai gandesti atat de mult la el! Pana uiti de momentele acestea poti iesi in oras cu prietenele, joaca jocuri amuzante, citeste bancuri, fa orice numai sa iti distraga atentia! Stai linistita ca o sa gasesti alt baiat la care ai sa tii si poate acela nu te va face sa suferi!

Imi pare rau pentru tine si daca ti-am fos de ajutor si vrei sa ma ajuti te rog da un click aici: http://e-castig.com/index.php?r=Jfr5 mersi mult pa pa

| pendula a răspuns:

Ceea ce nu te omoara te face mai puternic. Cel mai bun sfat in viata, in rest incearca sa ii vorbesti indiferent NU ii arata ca te doare fi fericita in prezenta lui ca si cum te-ai bucurat ca s-a despartit de tine, crede-ma pe el il va durea asta si va regreta ce a facu, in asa fel il vei putea uita si tu. Mult noroc ai grija de tine.

| marriutza explică:

Multumesc mult fetelor pentru ajutor... dar eu cred ca a fost cu mine doar asa sa faca si el misto de cineva pentru ca mi-a venit mie intr'o zi sa'l intreb cum de a acceptat propunerea de a fi cu mine pentru ca mie mi-a placut de el si atunci de ferea de mine de parca as fi fost moartea. Si raspunsul pe care l'am primit m'a cam tulburat. A zis ca nu'i place sa refuze. El practic a fost cu mine doar ca sa nu ma simt eu prost. Iar acum mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca se plictiseste cand vorbeste cu mine si nu prea ne vedem. Eee, in fine. Acum mi-a cerut sa ramanem prieteni...

| alexa_7084 a răspuns:

Pai daca el te-a parasit e clar ca nu te merita! Dar daca spui ca suferi cand il vezi si iti vine sa plangi...Ar trebui sa nu ii arati si lui acest lucru tine capul sus si daca iti vine sa plangi sau ceva de genu nu mai fii atenta la ce zice, lasa-ti mitea sa umble la ceva placut...Si daca ii pasa va veni singur la tine si poate va ve-ti impaca.
Mult succes! Si sper ca te-am ajutat :-D

| forbidden a răspuns:

Cupleaza`te cu mine laughing

| schwarzgirl a răspuns:

Ceea ce te doare azi nu o sa te mai doara cu aceeasi intensitate si peste 2 luni, stiu ca asta nu e o consolare. daca iti vine sa plangi fa-o, dar nu de fata cu el, nu pentru el, ci ca sa te descarci.