| alinusaa a întrebat:

M am indragostit de un baiat, totul a inceput de la de la discutii inofensive, nu s a intamplat nimic intre noi doar ca se poarta dragut cu mine si ma conduce mereu acasa, nu stiu daca ma place si el sau doar e politicos, as vrea sa fac primul pas dar mi e teama de un refuz, simplul fapt de a ma conduce mereu acasa m a facut sa indragostesc de el... ce credeti? mersi

Răspuns Câştigător
| nikbad4u a răspuns:

Fiii sigura ca te place u sa nu faci greseala ce o face orice fata sal inseli cai pica naspa ca sigur este indragostit de u asa eram si eu cu o fata si eu ai trimeteam banii si tot felul de cadouri ce alte prietene de ale iei nu aveau iar apoi sa ma trezesc ca mi-a zis ca nu mai poate fiii cu mine ca eu sunt la distanta de ia e u sa nu faci asa cu el ok bine sa nu faci cu el nimica din prima lasi sa treaca un timp ok mult noroc si sa fiii iubita

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da, e doar politicos. laughing
Este cea mai buna gluma pe care am auzit-o azi.
Eu zic ca odata cand te mai conduce acasa sa-i multumesti ca te conduce si sa-l saruti pe obraz, vezi cum se roseste. big grin
Pasul urmator ii sa-l inviti la un suc, ca merge atata drum si sigur i se face sete. La voi merg baietii cu udatul de Pasti? Cu parfum, nu cu galeata, ca am auzit ca prin unele parti se merge cu galeata. laughing
Daca este asa, spune-i ca daca are timp sa vina sa te stropeasca si pe tine.

| DakotaRoyse a răspuns:

Atacă-l subtil, în aşa fel încât să nu creadă că eşti disperată după el sau că l-ai urmărit de mult timp happy

| NoCharachter a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. Daca e sa se intample ceva, ar trebui ca el sa faca primul pas, nu tu.

| ことみ a răspuns:

Parerea mea
Pai exista 2 posibilitati:
1.Sa ii placa de tine
2.Nu neaparat sa te placa, dar sa vrea sa fie in relatii bune cu tine
Eu cred ca e cel mai posibil sa te placa. Dar eu zic ca incercarea moarte n-are si ar fi bine sa-l intrebi de ce te conduca acasa, si sa vezi daca te place. Succes!

| Alex a răspuns:

Invita-l in oras. Daca il inviti, tu trebuie sa faci cinste. Daca el te invite pe tine, el trebuie sa faca cinste. Sa dai semne in care arata ca esti indragostita de el si asigura ca vede si el. La timpul potrivit, incearca sa-l tii de mana si sa-l saruti frumos si incet. Nu-i ok sa ii zici lui ca esti indragostita de el. Daca te refuza, asta e si inseamna ca nu te place. Stai linistita ca sunt multi baieti pe lumea asta. Nu-i rusine sa faca fata primul pas si sa faca cinste. Fosta mea prietena a facut ea primul pas, nu eu. Succes!

| ღLaviღ a răspuns:

Lasa-te indiferenta el sa faca primul pas sa nu vada ca esti topita dupa ell
sigur daca i place de tine el va incerca primull

Bafta!
Funditsasa plss!

| kitten15 a răspuns:

Pai faza e ca din punctul meu de vedere te place. Dar niciodata nu ar trebui ca fata sa faca primul pas. Insa depinde de cand se intampla toate astea? Daca e demult poate ca e timid sau doar vrea sa fiti prieteni, dar daca e de putin timp, mai ai rabdare. Sper sa iti fie de folos. Fiecare are modul lui de a se comporta si a gandi. :*:*

| sabinz a răspuns:

Sigur te place daca te conduce acasa. eu zic sa acctionezi repedehappy

| JustMee1 a răspuns:

Eu zic sa nu faci tu primul pas! eu am facut asta si nu voi mai face niciodata. mai bine ii dai cumva niste semne cum ca ai vrea sa stai cu el.sa il faci pe el sa te intrebe tongue daca vezi ca nu reactioneaza nicicum atunci ar cam trebuii sa renunti happy

| printessita a răspuns:

Dece pierzi timpul aiurea? nu crezi ca ar fi cazul sa-i spui ca iti place de el?