| anonim_4396 a întrebat:

Am fost de curand intr-o tabara cu mai multi colegi de scoala, printre ei se numara si un tip dragut, caruia nu prea i-am acordat importanta in timpul scolii...si,intr-o seara, nu stiu cum s-a intamplat, dar m-a sarutat. De atunci am inceput sa il plac, si parea ca si el ma place, i-am bagat id-ul in lista cand am ajuns acasa, dar nu mi-a raspuns pe mess. Ne-am mai intalnit pe strada si ma intreba mereu de vorba si tot timpul avea un zambet atat de larg cand ma vedea.chiar nu stiam ce sa cred. I-am luat nr, am vb putin prin mesaje, iar seara trecuta ne-am inalnit iar pe strada, a venit la mine, m-a luat de gat.am vorbit, m-a intrebat de unde i-am luat nr cu acelasi zambet pe fata. Eu chiar as vrea sa fiu cu el, doar ca el nu face niciun pas in sensul asta si nu prea stiu ce sa cred. Sa il intreb? Imi e putin cam aiurea, imi e si teama de un refuz. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| bia0000 a răspuns:

Fata e fata...tu deja ai facut prea multe! fii putin indiferenta si imediat va veni dupa tine!

| MuñequitaLoka a răspuns:

Ii place de tine...incearca sa-l saruti tu de data asta. eu zic ca un sarut spune mult mai mult decat cuvintele. big grin

| Mousie a răspuns:

Schimba-ti numele de user. Pe bune acu. Te pedepseste Cel de sus.

| mary123 a răspuns:

Parerea mea e ca ai facut deja destule... L-ai cautat pe mess, i-ai luat numarul. Mai lasa-l si pe el sa faca ceva. Daca va avea destul curaj, desigur. Nu e chiar bine pentru o fata sa incerce cu toate puterile sa-i atraga atentia unui baiat.

Incearca sa-l lasi cateva zile, o saptamana sau cat crezi tu ca e nevoie si vezi ce face. Din moment ce ati vorbit deja si zici ca te-a luat de dupa gat [ cred ca asta vroiai sa zici laughing ] sunteti cat de cat amici, deci va intelegeti bine. Daca vrea sa iasa cu tine te va intreba. Totusi, daca nu te poti rabda sa astepti dupa saptamana aia sa vezi ce se mai intampla, suna-l si intreaba-l pe un ton prietenos daca n-are chef de-o plimbare si vezi ce zice.

Oricum, nu dispera, nu e ultimul laughing. Crede-ma. Succes >big grin