| Andreeaa097272 a întrebat:

Ma aflu în plasament familial la bunica mea materna. Am 16 ani și nu mai vreau sa stau cu ea. Ce se întâmplă? Pot fi luata de alta familie sau pot fi dusa într-un centru special?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca e mai bine in alta parte? Nu stii ce inseamna sa cresti intr-un centru. Stai acolo unde esti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să poți pleca, cineva trebuie să decidă legal iar dta să ai motive serioase.
Un centru de plasament este cea mai nefericită alegere. Iar, ca să fii plasată la altă familie care nu este a ta, este foarte complicat.

| mudokins78 a răspuns:

Stai la bunica si nu mai face figuri! in alta familie nu o sa ai dragostea pe care bunica ti-o ofera.

| acerr a răspuns:

Ambele,dar preferabil ar fi o familie! as vrea sa te cunosc putin