| anonim_4396 a întrebat:

Salut prietena mea de 15 ani a ramas insarcinata(eu am 21) este de etnie roma si este luata in plasament de catre o familie, nu suntem de acord cu avortul, ce se poate intampla din punct de vedere legal?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Păi ea este de etnie rromă, dar tu nu esti? Cum ai cunoscut o? Si cum de ai putut face asa ceva adică sex cu o minoră, voi chiar că nu gînditi, ai nenorocit o, lasind la oparte faptul că etnia asta se c am grăbeste cu căsatoria sau sexul, desii ele se căsătoresc virgine, asa e traditia la țigani. Tu acum cum o vei rezolva cu familia ei care sigur va afla de pățanie, si te va trage la răspundere 100%, sa nu crezi vreodată că scapi, ei au stabor, adică judecata țigănească, si te fac ăia praf.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stabor= tribunalul țiganilor.

| milan9 a răspuns:

Copilul nu are nici o vina, trebuie sa va asumati consecintele faptei voastre.

| cristimihailov a răspuns:

Poti sa te insori cu ea. Dar o sa ai nevoie de o hartiuta de la primar.

Răspuns utilizator avertizat
| RowseRj a răspuns:

Îmi pare rău că o zic dar dacă ea are niște studii de terminat? Pe ea ai întrebat-o ce părere are despre un copil la vârsta asta? Iar tu dacă ai 21 de ani dc nu ai avut o minte mai coaptă și nu ți-ai găsit pe cineva măcar major? Gândiți-vă și tu și părinți ei că fata asta trebuie să aibă un viitor înainte de un copil

| gteck a răspuns:

Eu nu sunt rom, ea e mai buna de 100 de ori ca o romanca, parintii ei nu sunt romi pentru ca este luata dintr.un centru de copii ...eu am de gand sa raman cu ea ...si nu e de aia care le vezi pe strada in fuste, cititnd codul penal nu am gasit nimic impotriva mea pentru ca are 15 ani impliniti