| stefan54213 a întrebat:

Ma numesc Stefan si am o problema.
Sunt de 5 luni cu o fata, pe care o plac extrem de mult.
In decursul acestor luni respectiva m-a dezamagit de doua ori cu 2 amici ( s-a sarutat cu ei )
Ea spunandu-mi de fiecare data cand a gresit si cu ce si cum.
Eu am iertat-o fiindca tin la ea, dar nu stiu ce se va intampla daca o va mai face inca odata.
Ea nu a mai fost intr-o relatie stabila si observ lipsa de comunicare si o durere interioare care o macina din nu stiu ce cauza a trecutului ( o problema cu un fost iubit | parerea mea )
Ea spune ca tine la mine si ca sunt primul ei.
E o diferenta de vreo doi ani intre noi eu am 18 si ea 16.
Si de multe ori am intreabat-o daca vrea sa ducem relatia in continuare fiindca asta imi doresc eu ( ea zicand mereu ca doreste)
De cateva saptamani ma simt foarte gelos si nervos si doresc sfatul vostru.
Ce ar trebui sa fac incontinuare sa o las sa se acomodeze cu viata intr-o relatie sau?
Cum as putea sa reduc gelozia?
Care este parerea voastra asupra situatiei?
Ce are trebui sa fac cu lipsa de comunicatie?

Va multumesc din timp

5 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=qiSWndTIPic

Asculta asta ca e fix pentru prietena ta.

| Himera a răspuns:

Trebuie sa fiu dura cu tine ca sa te lamuresti : te-a fraierit o data, era clar ca o va face si a 2-a oara, a facut-o deja, acum trebuie sa te astepti la a 3-a. Nu stiu ce relatie ai tu cu fata asta, dar clar exista probleme mari intre voi: ori nu o mai atragi ca inainte, ori nu te mai respecta, ori ambele. Nu stiu din care motive sta in continuare cu tine(sper ca nu te-ai rugat de ea sa te vrea inapoi) dar daca nu vrei sa suferi inca o data, mai bine ii pui capat. Daca vrei sa o pastrezi in continuare, ai face bine sa incepi sa te respecti si sa te intrebi daca ea te merita, iar daca ai ajuns la un raspuns afirmativ, sa ii dai cateva lectii ca sa-i recastigi increderea si interesul fata de tine, desi asta este foarte, foarte dificil.
Succes!

| SantaAndrei a răspuns:

Mare fraier ai fost happy Indiferent cat tii la ea, daca face asa ceva inseamna ca nu tine la tine destul si ca o sa o mai faca si alta data, poate mai mult.

Mie o fosta prietena mi-a facut asa, intr-un club, si i-am turnat paharu de cola+wiskey in cap si am plecat acasa. E foarte eficient, ea s-a facut de rahat, si eu macar m-am simtit razbunat.

Apoi nu am mai vorbit niciodata cu ea. Te sfatuiesc sa faci la fel.

| MaduP a răspuns:

O placi sau o iubesti/ti la ea? Ca e o diferenta mare intre a place si a tine la cineva. Parerea mea e ca poate ar trebui sa faceti o pauza asa, de cateva zile, in care sa nu vorbiti si sa vedeti daca puteti sta unul fara altul. Si daca ti-a gresit de 2 ori,cam greu de crezut ca tine la tine, adica hai sa fim seriosi! Poate ca ea nu vrea sa duca aceasta relatie mai departe si prin ceea ce face iti "arata" asta. Uratel la voi acolo, trebuie sa comunicati si sa spuneti ce va macina. Numai prin comunicare ca puteti rezolva problemele.

| deutszaa123 a răspuns:

Pai,! Parerea mea este. Las`o sa vezi pana unde merge :-)) Daca continue s te insele si sa se sarute cu altii eu zic sa pui punct relati, din cate am vazut tii foarte mlt l ea.happy Dar o sa suferi o saptamana o luna poate si un an,! Dar ai sa o uitihappy