| Anonim0801 a întrebat:

Buna, am o problema și as avea nevoie de câteva sfaturi din partea voastră.
Am o relație de 1 an și 4 luni și ieri ne-am certat.
In urma cu 4 luni un băiat mi-a scris pe o relație de socializare și insista sa ne întâlnim însă eu de fiecare data ii ziceam ca nu pot fiindcă am iubit și îl iubesc prea mult pentru a ieși cu el. chiar si la o simpla ieșire.
Prietenul meu a aflat ca mi-a scris un băiat asa ca ru i-am zis despre vine ii vorba și tot și ne-am certat și a zis ca ii foarte dezamăgit, i-am zis ca nu are nici o importantă Conversația aceea.
A zis ca și el va vorbi și eu nu voi afla.
I-am cerut iertare ca am greșit ca i-am raspuns și a zis ca nu va uita și ca nu stie dacă ma va putea ierta, ma deranjează faptul ca nu ma crezut când i-am zis ca nu am nici o legătura cu el
Eu i-am iertat foarte multe lucruri printre care și ca a făcut sex cu o alta fata și + ca a vorbit cu unele. și l-am iertat fiindcă îl iubesc.
Și eu ma întreb dacă eu l-am iertat de atâtea orii.el de ce nu poate odată?
Mi-am recunoscut greșeala, mi-am cerut scuze ca i-am raspuns la băiatul respectiv.
Măcar dacă vorbeam mai mult sau ceva dar nu, l-am respectat și îl respect.
L-am întrebat dacă se desparte de mine și a zis ca încă nu.
Și i-am zis cum adică încă și a zis ca voi vedea.
Cred ca in caz de ne vom despărți va da vina pe mine.
Îl iubesc prea mult pentru a renunța la el.
Chiar in urma cu câteva săptămâni mi-a zis ca vrea o pauza cu pretextul de a fi mai "liber " Am suferit foarte mult, nu am vrut sa luam pauza fiindcă îmi era frica sa nu ne Despartim.
Nu stiu ce sa fac, ce sa zic nimic.

Răspuns Câştigător
| nhhv a răspuns:

Își bate joc de tine, asta e clar. Știu că e greu și nu poți, însă renunță la el pentru că nu te merită. Foarte urât din partea lui că-și bagă picioarele într-o relație de un an și patru luni. În locul tău la partea cu sexul m-aș fi despărțit pe loc de el, pentru că așa ceva nu se face, te poți abține însă el, după câte văd, nu a vrut să facă asta. Dacă nu e în stare să-ți ofere înțelegere să știi că relația se va duce în jos și oricum odată și odată se va ajunge la despărțire. Chit că suferi acum, chit că suferi mai târziu, tot o să suferi, dar măcar dacă o faci acum ai șansa ca mai târziu să-ți găsești pe altcineva.