| Vasile91 a întrebat:

Mă simt foarte singur, de fiecare dată când îmi place o fată, în mod singur ea nu mă place pe mine, în plus nu am prieteni... nici măcar părinții nu îmi sunt prieteni, cum să procedez să îmi schimb situația?

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine daca te gandesti la faptul ca vei gasi o fata care sa te iubeasca asa cum tu pe ea din start, atunci trebuie sa stii ca acest lucru putin probabil sa se intimple.Sansele ca doua persoane care abia se cunosc sa se iubeasca din prima sunt minuscule, asa ceva se intampla mai mult in filme.In realitate, lucrurile nu merg chiar asa.Pentru ca o fata sa te placa trebuie sa vada in tine ceva special, trebuie sa-i acorzi timp, sa te apropii de ea si sa-i arati ca tii la ea. Daca ea va simti la fel, atunci foarte bine, dar daca nu atunci nu e nimic grav in asta, e normal ca o persoana sa nu aiba sentimente reciproce pentru noi.Din cate imi dau seama ai o atitudine negativista si o stima fata de sine destul de scazuta.Aceste aspecte negative ale personalitatii tale sunt observate de cei din jur si odata ce o persoana emana energie negativa,cei din jur fara sa isi dea seama o simt. Faptele tale, gesurile, modul de a vorbi, negativismul, toate astea sunt observate, si e evident ca multe persoane nu te vor vrea alaturi.Nu da capul jos, nimic nu e pierdut! Schimba-ti atitudinea, fii mai pozitivist, mai indraznet, cel putin in preajma altora, fii mai optimist astfel incat cei din jur sa vada o persoana buna in tine si optimista.Sunt sigur ca ai multi colegi, de ce nu ai incerca sa comunici cu ei? Poti gasi de asemenea multe persoane si la cluburi sportive. cercuri sau pur si simplu in locurile in care ies tinerii.Un simplu salut e de ajuns ca sa incepi o conversatie.Prieteniile se leaga mai greu, au nevoie de timp pentru a se forma, dar odata ce reusesti esti mandru.De ce consideri ca parintii nu-ti sunt prieteni? Poate trebuie sa comunici mai mult cu ei, sa le vorbesti mai mult despre tine.Din pacate de multe ori lipsa de comunicare duce la racirea relatiei cu parintii.Incearca sa faci o schimbare in viata ta, nu iti fie frica de esec, chiar daca vei cadea te ridici si incerci iar si iar pana nu vei reusi, si atunci vei fi mandru de tine.

| Vasile91 explică (pentru qwertpro):

Mulțumesc mult pentru sfat, e foarte bun și bine venit!
Toată stima!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ești prea pesimist și ai o energie foarte low, de aia nu te plac fetele și nici oamenii nu vor să fie prieteni cu tine. învață să fii mai optimist și să transmiți o energie bună

| Bizon95 a răspuns:

Iti schimbi atitudinea din morocanos in prietenos