| Maria3458 a întrebat:

Mai credeti in iubirea adevarata?

53 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare grea pui si tu. Nici nu stiu ce raspuns sa dau. Am impresia ca traim numai intr-o minciuna. Totul in jurul nostru este o minciuna. Iubire? Poate in filmele de dragoste.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu. Am crezut acum mulți ani și nu m-am ales cu nimic. Așa că prefer să nu cred.

| Panamax a răspuns:

Normal.
Primesti exact ce dai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa nu credem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, există. Dau exemplu relația mea cu prietenul meu. Avem aproape 2 ani de când suntem împreună, iar relația este bazată pe dragoste adevărată. Mai dau un exemplu. părinții mei, deși se ciondănesc des, se iubesc. Iubirea există, doar că nu trebuie să o cauți. Ea vine mai devreme sau mai târziu și poate veni de mai multe ori, nu doar o dată, doar că de fiecare dată când vine, e mai puternică decât înainte. Dragostea adevărată există, nu poți spune că toți am fost făcuți din greșealăwinking

| Adi88 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva, nu la noi in țară. Multe pers de la noi is pe interes

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iubirea nu e o religie, ci o intamplare.
Daca nu esti in stare sa o produci, iti indrepti atentia spre lucruri pe care le stapanesti, si gata.
Nu pari filozof, daca generalizezi problemele tale. Sunt atatia oameni de toate varstele, care si-au gasit jumatatea.

| ibaal a răspuns:

Sigurwinking chiar daca este unilaterala, exista laughing

| Maria3458 explică (pentru ibaal):

Daca o sa o gasesc va anunț!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa doi ani numesti tu iubire adevarata? Ce gluma buna! laughing la fel am crezut si eu, aveam planuri de viitor, copii, proiect pentru casa, teren... Dupa patru ani de relatie ne-am dat seama ca nu ne mai simtim atrasi unul de celalalt si ne-am despartit.

Iar relatiile alea de durata cu casnicii de 25-30 ani au tinut datorita faptului ca ambii parteneri s-au inselat reciproc in tinerete, apoi s-au intalnit la batranete si mare iubire. Se pare ca mai ai multe de invatat. Nu ai vazut deloc realitatea. Acum esti fericita, asa am fost si eu. Iubire gasesti doar in DEX.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si daca nu ne gasim jumatatea, cum facem? Incercam doua sferturi?

| Felissa13Eden a răspuns:

Obisnuiam sa cred, dar acum m-am resemnat deja cu ideea de singuratate.Trebuie sa adopte cineva si caini si pisici xD

| ziftode a răspuns:

Daaaaaa, dar numai la tembelizor
in realitate o sa vina soacra si o sa ma vindece de atata iubire!

Bula
| Bula a răspuns:

Defineste notiunile "Adevarata" si "Iubire". happy

| TeoCata1804 a răspuns:

Da.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cred in iubire 51%
Nu cred in iubire 49%
Intreabai si tu pe astia batrani cum sta treaba cu iubirea poate te ajuta cu un sfat aia au scoala vietii.

| RAY a răspuns:

Eu nu cred in absolut nimic,ori stiu ceva ori nu stiu, eu din ce am vazut, simtit, da exista iubire adevarata, dar numai am incredere in nimeni pe termen lung

| Plato a răspuns:

Bineînțeles!

| Tobias78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ţi-ai dat seama? Ai ''prins-o''? Ce te-a atras la ea? A fost dragoste la prima vedere? Ce nu ţi-a plăcut la ea? V-aţi certat des? E singură acum?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Vreau si eu sa merg in Jamaica, dar nu am incredere in firmele de transport pe distante lungi.

| OrdanKarris a răspuns:

Ce intelegi tu prin "iubire adevarata"? La mine chimia/ iubirea trece prin asternut. Daca nu e chimie in pat, nu ma pot "indragosti" de tine. Punct.

| Maria3458 explică (pentru OrdanKarris):

Nu doar ce e in pat conteaza

| OrdanKarris a răspuns (pentru Maria3458):

Pentru mine conteaza, daca pentru tine nu, inseamna: 1. nu prea te intereseaza ce e important pentru barbat, doar ce e important pentru tine, 2. nu prea iti place ce se pretre in pat dar astepti toate beneficiile feminine: suculet, cafeluta, iesire in oras, cadouri, complimente. Daca nu doar ce e in pat conteaza atunci nu te mai intreba daca exista dragoste adevarata pentru ca nu stii sa iubesti, doar sa primesti iubire. Mai bine ramai singura.

Daca nu doar ce e in pat conteaza, atunci si eu iti zic nu doar romantismul conteaza happy Na, ti-am intors-o happy Mai zi ceva.

| Maria3458 explică (pentru OrdanKarris):

Sa stii ca eu nu astept cadouri sau alte chestii conteaza si sexul dar ce ai in interior pentru cel de langa tine asa gandesc eu sorry

| venividivici2017 a răspuns:

Depinde de noroc... iubirea este ca o ruleta ruseasca!

| OrdanKarris a răspuns (pentru Maria3458):

Deci din tot ce am zis eu tot ce ai inteles tu a fost ceva legat de cadouri, si anume ca nu astepti cadouri. Bun nu astepti cadouri, dar astepti restul. Iti spun din experienta o femeie care e cu adevarat atrasa de un barbat, trece si peste suc si peste iesiri in oras si peste preludiu, face orice sa aiba acel barbat nu doar langa ea, ci inauntru ei cat mai repede. Cu cat drumul catre locul tau umed este presarat cu timp pierdut, sucuri, iesiri, preludii, plimbarii inseamna ca nu prea ai chimie cu acea persoana. Iti zic sincer, mai degraba iesi cu fetele. Alea vor fi mai mult decat fericite sa bea suculete cu tine, sa se plimbe cu tine prin oras, pe la cumparaturi, cafelute etc. Nu astepta chestii de genul de la barbati. Nu incerca sa obligi un barbat sa te faca pe tine centrul universului lui. Eu ca barbat sunt foarte multumit fara relatii serioase. Ce motiv as avea sa ies din ecosistemul meu zen sa te scot pe tine la cafele, sucuri si cine romantice? Zi-mi un avantaj relevant mie. Atentie, relevant mie ca barbat am zis!

| Maria3458 explică (pentru OrdanKarris):

Nu comentez aici

| OrdanKarris a răspuns (pentru Maria3458):

Pai vezi, nu comentezi pentru ca nu ai un raspuns. E incorect sa astepti "iubire adevarata" cand nu ai nici cel mai mic habar de nevoile/placerile celuilalt sex si nici nu-ti bati capul. Tu vrei doar sa primesti, nu sa oferi. Normal ca nu comentezi. Deci "iubire adevarata"? What is that?

| Maria3458 explică (pentru OrdanKarris):

Crede ma ca mi am batut capul destul stiu despre placerile celuilalt era altfel ideea o seara frumoasa sa ai