| Maxim96 a întrebat:

In ce credeti ca consta iubirea adevarata? Dar ura adevarata?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Iubirea adevarata inseamna respect,intelegere, comunicare, sinceritate. Iubirea adevarata inseamna cand aceptam pe cineva cu defectele lui, si daca am stii ca s-ar putea schimba nu ar mai fi persoana pe care noi o iubim. Iubirea adevarata inseamna sa lupti pentru aceea persoana, sa va fie bine.Sa treceti peste orice obtacol care se pune intre voi si sa iesiti cu bine din el, demonstrand ca iubirea invinge orice.Sa iubesti adevarat inseamna, sa iubesti aceea persoana mai mult ca pe tine insuti, si ar fi mai multe de zis, dar acestea sunt caile mai importante.
Ura adevarata...sincer nu am trecut niciodata prin asta si nici nu mi-as dori.Ura reprezinta cel mai puternic sentiment care ne face sa distrugem persoanele la care tinem, uneori chiar si fara voia noastrahappy

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In ziua de azi iubirea consta in banii si atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarata:
respect, incredere, ajutor recirpoc neconditionat, sinceritate, sustinere reciproca, intelegere, armonie.
-ura...nu am trait sentimentul si nici nu-ti doresc.

| Hevnoraak a răspuns:

Ura adevărată e unul din cele mai puternice sentimente, e o dorinţă arzătoare de a distruge persoana respectivă de pe faţa universului prin ori ce mijloace.

Iubirea adevărată, e ca şi cum ai vrea să descrii o culoare la un om orb, fiecare om are noţiuni diferite ale sentimentului de iubire.