| babe100 a întrebat:

Credeti in iubirea adevarata gen telenovele?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In dragostea adevarata cred.
In iubirea siropoasa din telenovele,nu.
Viata nu e o telenovela.
Ai vazut vreodata in telenovele un picior rupt,o chirie neplatita,lumina taiata sau "azi mancam ziarul asta ca sa avem ceva in stomac"? Nu vezi ce vieti idilice au?
Asa e si cu dragostea,o intalnesti live si o traiesti live, infrunti si chiria neplatita si lumina taiata si totul, cu suflet mai usor!
Dragostea reala e mult mai reusita decat cea din telenovele!
Si-ti doresc s-o gasesti si tu!

| babe100 explică (pentru greece12):

Da cred ca ai dreptate happy

| deyoo a răspuns:

Sincer da, cred! Vrei sa stii de ce? Parintii mei au o poveste de dragoste foarte frumoasa de 27 de ani, si mereu il aud spunand pe tata ca in fiecare zi se reindragosteste de mama! Sincer sunt foarte fericita pentru ei, si intr-o buna zi vreau sa vine sa vina si printul meu care sa se "reindragosteasca"de mine in fiecare zi

| babe100 explică (pentru deyoo):

Ce frumos sincer.

| Vasy10 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea din telenovele este doar în scenariu, nu există.nu aş putea asemăna iubirea adevarată cu cea pentru bani happy