| anonim_4396 a întrebat:

Cum arata pentru voi iubirea adevarata? Credeti in ea?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Logic ca e adevarata. Tu nu iubesti/n-ai iubit pe nimeni in lumea asta?

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Daca are sub20 de ani, se poate murdari macar la gura cu cuvantul iubire? Sa fim seriosi. Mai ales ce varste sunt aici pe site.

| RAY a răspuns:

Fiecare individ al speciei umane simte iubirea diferit,asa ca e greu de spus ce e iubirea,pentru mine iubirea a fost o obsesie,gelozie,fericire,nebunie,dragoste, amagiri, suferinte, dezamagiri, nu cred in monogamie pe viata, cred ca majoritatea isi vor gasi pe cineva iar o minoritate are mai multi parteneri iar o minoritate nu prea are deloc

| OldSoul a răspuns:

Hmm, cum arata iubirea adevarata voi afla doar dupa ce o voi lua de sotie, pana atunci, spun pas.

Si da, cred in ea.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cred in ea cu toate ca nu am gasit-o pana acum, inca o caut happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer depinde de persoana, foarte multe in ziua de azi cauta altele in functie de profituri si avantaje.
Insa din fericire exista si persoana care nu sunt javre al societatii si au neurni in cap.
Ca sa stii, daca o persoana te place cu adevarat o sa te ajute la nevoie mare chiar si cand esti bolnav si vice-versa.

Deci in concluzie eu cred in iubirea adevarat,

Noroc XD

| AdrienWH a răspuns:

O iubire adevarata (CRED) ca ar mai putea exista...Dar in ziua de azi aproape toata lumea e dupa profit...deci nu prea as crede in ''iubirea adevarata''. Acum de pe alta parte totusi cred ca ar fi posibil

| LupusTenebris a răspuns:

Nu. Nu o înțeleg.

| Anonimak22 a răspuns:

Iubirea e cel mai frumos si mai puternic sentiment trait si incercat de noi vreodata. Cind iubesti o persoana iubesti totul absolut totul simti cum esti in rai si este mereu fericita. Iubirea adevarata exista dar pentru iubire trebuie sa faci si niste sacrificii. E frumos cand iubesti dar e si mai frumos cand te iubeste cineva. Bafta