| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista viata de cuplu dupa ce au un copil? De ce atatea cupluri se racesc in intimitate?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Nu este o regula; familiile functionale sunt consolidate de nasterea copiilor, cu urmari vizibile in viata sexuala. Familiile de care vorbesti nu au functionat bine niciodata.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Există. De aceea unii fac 2, 3 copii, din cauza vieții de cuplu.

| Freya1 a răspuns:

Sunt mai multe cauze.Este posibil sa se distanțeze din punct de vedere sexual si pentru ca deja aveau o perioadă în care nu făceau sex, cand era ea însărcinată spre exemplu cel mai probabil rareau partidele.Pe urma după ce naște din nou e o perioadă în care oameni nu prea mai fac sex si pentru ca e femeia lauza cum se zice si pentru ca sunt foarte ocupati cu copilul.Sunt obosiți plus ca poate unul dintre ei si munceste iar celălalt are grijă de copil si casa si nu le mai arde.Mai poate fi si chestia de monotonie.
Mai nou am auzit de la cineva ca relatiile intime se cam plafoneaza după nașterea copilului pentru ca bărbatul o dată ce femeia lui naște are un respect crescut fata de ea si nu isi mai permite el sa faca anumite nebuni in pat.

| Donsavas a răspuns:

Pentru ca multi fac copii fiindcă este la moda, dar nu toti ar trebui să aibă, căci nu toti ne am nascut sa fim părinți.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru că să crești un copil e greu și nu toți sunt făcuți pentru asta.

| wildthing a răspuns:

Cred ca raspunsul e destul de simplu. Se cam satura unul de celalalt chiar si fara aparitia copilului. Pe masura ce trece timpul intr-o relatie, atractia sexuala se dimineaza...te obisnuiesti cu persoana respectiva si devine ceva banal. De-aia de multe ori te uiti la femeia altuia si ti-ar placea sa o "rezolvi" chiar daca teoretic nevasta-ta e mai buna; si la fel, altul poate ar vrea sa-ti rezolve nevasta, desi tu nu o mai vezi cine stie ce atragatoare. Asta e natura umana; stiu, e urat, dar ce sa faci daca asa am fost construiti?

| FreddieM a răspuns (pentru wildthing):

Esti casatorit?

| Dragosdoar a răspuns:

Pentru ca se duce flacara. Cand faci un copil, deja te dedici mai mult lui decat cel cu care iti imparti patul