| anonim_4396 a întrebat:

Mama a tot insistat sa ii arat si ei poze cu iubitul meu, pentru ca sunt impreuna cu el de 7 luni si ar vrea macar in poze sa il vada.
I-am aratat cateva poze care am crezut eu ca sunt mai frumoase si nu i-a placut de el a spus ca eu sunt frumoasa si el nu prea,,, si cu jumatate de gura a zis -dar daca tie iti place de el si se comporta frumos... dar parca mai frumos era fostul -
M-am simtit cam ciudat la inceput nici mie nu mi-a placut de el dar are un suflet bun si se comporta cu mine cum nu s-a purtat altcineva si chiar tin la el.
Faza de azi cu mama m-a cam dat peste cap In nici un caz nu ma gandesc sa ma despart de el doar pentru ca nu ii place mamei de el.
Nici nu stiu daca am o intrebare vreau sa stiu parerea voastra, parintii vostii tot asa au reactionat?

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Parinti si copii adesea nu sunt de acord asupara ceva sau a cuiva, fie decorarea camerei fie prietenul.Mama mea mi-a zis verde in fata ca nu ii placea de fostul meu, dar si ca nu ii pasa nu ea e cu el ci eu.Ea ti-a zis parerea ei, dar nu ti-a interzis sa mai fiti impreuna, fiecare persona are gusturi diferite, daca tie iti place de el, il iubesti si simti ca si el are aceleasi sentimente pentru tine, continuati relatia. Mama ta trebuie sa intelega ca tu il iubesti, el este al tau, NU al ei.e normal ca o mama sa-si faca griji si sa isi doreasca un print pentru fata ei, dar in general mamele nu prea inteleg cum arata printul nostru si incearca sa ne arate ca varianta lor e mai buna.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mi se pare ciudat ca nu a venit inca pe la voi, sa-ti cunoasca familia.
Parintii de multe ori reactioneaza asa cand este vorba de odraslele lor. Eu am o fetita si parca vad ca, atunci cand o sa fie mare si o sa vina baieti pe la ea, nici unul nu o sa fie destul de bun, destul de frumos, destul de asa si pe dincolo pentru ea. laughing
Tu tine-te de el, mai ales ca, citez: "are un suflet bun si se comporta cu mine cum nu s-a purtat altcineva si chiar tin la el." Dar ar fi bine sa vina si el pe la voi ca sa il cunoasca familia.

| EmaS a răspuns:

Frumusetea interioara conteaza.Nu trebuie sa renunti la el daca este un baiat bun. Daca o sa te faca fericita cu timpul o sa ii placa si mamei tale de el.

| mona a răspuns:

Important e sa iti placa tie, parerea parintilor conteaza mai putin[nu stiu daca exista cineva sa nu se fi confruntat cu aceasta problema dar tot copilul a avut de castigat in fata parintelui]

| TheUnikBiby a răspuns:

Eu cred ca mai bine ti-ai asculta inima. Parintii, uneori e greu sa-i multumesti. Dar daca tu si el va intelegeti bine, sunteti apropiati si alte calitati, eu nu cred ca mama ta sau oricine altcineva ar trebui sa se bage intre voi. Doar te-ai convins si tu ca el este de incredere si asa mai departe.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Eu sincer iti spun cum am facut eu
daca parintii lui nu ma plac o las balta si nu ma complic, ok nu am inghite de ce i-as inghiti eu? E prea scurta viata sa iti faci probleme de genul asta.

| AriannaAri a răspuns:

Buna,
dupa parerea mea, avand in vedere ca esti cu el de 7 luni, trebuia sa il prezinti deja parintiilorm dar daca inca nu ai facut-o, ai putea sa o faci poate asa si-ar da seama si mama ta ca, chiar daca nu este o frumusete de baiat, are un suflet bun.
Oricum, in cazul meu a fost ceva mai diferit. Eu sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 2 ani iar dupa 2-3 luni de relatie l-am prezentat alor mei, ca de obicei tata nu a prea fost de acord dar mama da (nici el nu este o frumusete dar stie sa se comporte si sa se faca placut de ceilalti prin felul lui de a fi). Cu timpul, el a inceput sa tot vina pe la noi, sa vorbeasca din ce in ce mai mult cu ai mei iar acum se inteleg perfect.
Deci, cred ca ar fi bine sa incerci sa il prezinti parintilor daca crezi ca tu chiar il iubesti si este ceva stabil. happy

| guardian18angel a răspuns:

Parerea parintilor e destul de subiectiva, si nu ar prea trebui sa te iei dupa ei cand vine vorba de... iubitul pe care ti-l alegi. Parerea ta e importanta aici, fie ca e o greseala ca esti cu el, fie ca nu. Asa inveti cel mai bine sa te descurci in viata.

Parintii tai ar trebui sa te sustina in toate astea, sa te ajute cu fel si fel de raspunsuri la orice intrebare ai avea despre ei.

... oricum, nu incerca sa faci tabere, sau razboi intre iubitul tau si parintii tai. Asta nu e o idee buna. Iubitii vin si pleaca, parintii raman langa tine. Nu?

| popeasca a răspuns:

Nu cred ca ai prefera sa fie mai frumusel dar sa se poarte urat...Cel mai mult conteaza felul cum se poarta cu tine. Gandeste-te asa: ai fi mai fericita langa un frumusel nesimtit, care sa nu aiba grija de tine, si care eventual te mai si inseala? Eu nu cred...

| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

"M-am simtit cam ciudat la inceput nici mie nu mi-a placut de el dar are un suflet bun si se comporta cu mine cum nu s-a purtat altcineva si chiar tin la el" asta este ceea ce spui tu, si mie mi se pare ca ai gasit singura raspunsul!
asta este ce conteaza, sufletul si nu aspectul exterior.
este adevarat ca la inceput esti fascinat mai mult de infatisarea fizica a unei persoane, apoi insa lucrurile importante sunt altele!
sau cel putin asta cred eu!

| blondinalaura a răspuns:

Buna! eu cred ca ar trebui sa ii spui mamei tale ca desi nu este frumos se comporta foarte frumos cu tine...nu doar frumusetea conteaza la o persoana... sper ca te-am ajutatbig grin

| popeasca a răspuns (pentru blondinalaura):

Exact happy Cred ca e cel mai bun sfat.

| Anna17789 a răspuns (pentru blondinalaura):

Da, am sa ii spun da mama e tare fitoasa si pretentioasalaughing) daca ar fi avut situatie materiala mai precara sa zic, ar fi innebunit mama laughing bine ca nu seman cu ea!

| Alee23 a răspuns:

Salut! Cel mai bine ar fi sa faci cum crezi... daca actualul se comporta frumos cu tine, e draugut ....si are calitatile pe care le vrei..ramai el. Mult succes.

| aannoonniimmaa a răspuns:

Cunosc sentimentul.Numai ca la mine au fost fratii care nu l-au placut.Eu m-am lasat influentata de ei si am renuntat la el dar nu te sfatuiesc sa faci asta. daca tie iti place baiatul resptectiv si iti face bine prezenta lui mama ta o sa inteleaga pentru ca ea vrea ce e mai bun pentru tine.Eu de obicei nu prezint parintilor prietenii mei pentru ca sunt mai inapoiati:p.Dar vreau sa spun ca si eu am prieteni cu care nu sunt de acord insa nu le spun alor mei ca ies cu ei.

| DARK00 a răspuns:

Daca iti place tie o sa ii placa si ei tongue sigur