| Ana2626 a întrebat:

Draga TPU! Nu stiu ce sa mai fac... Am 12 ani si nu stiu ce sa mai fac. Acum 2 ani mama mea si tatal meu s-au despartid. Nu ca ar fi fost grav dar nu mai suport sa il vad in ochi pe tatal meu, de fiecare data cand vorbesc cu el mereu aud " Mamata ii o c---- si multe altele rele" Stateam o saptamana la el si una la mama. In fiecare saptamana auzieam aceleasi lucruri de la el. Ma batea sa raman la el sa nu raman cu mama ca ea la inselat cu altul desi el pleca de la 8 pana la 1 noaptea. Niciodata nu a vrut sa se plimbe cu mine pentru ca se uita la "Politica" si nu avea timp iar mama ca de obicei de dimineata pana seara facea contabilitate. In fine pana la urma am plecat la strabunici si am stat 1 an acolo. Nici la ziua mea nu a fost in stare sa vina. A venit la ziua mea si mi-a cerut sa ii dau pozele de cand eram eu mica Cica! Cand el de fapt imi punea nu stiu ce program de ascultat in calculator. Mami si-a gasit un prieten vechi care este in portugalia si se pare ca sa ajun departe. In fine am fost bucuroasa ca mama si-a gasit un iubit. Nu vroiam sa plec din tara pentru ca imi lasam toata copilaria acolo (doar 11 ani ) si ma despart de preteni dar am ales sa plec sa scap de presupusul meu "tata". Dar nu-i asa... Am crezut ca totul va fi bine dar nu. M-am saturat sa stau singura in pauze. Este o romanca proasta rau de la mine din clasa ce este la putere si scoate tot felul de chiesti urate desper mine incat stau singura in pauze. Toata lumea la scoala ma evita de parca as fi venit dintr-o tara "Vai samar". Regret ca am plecat din Romania departe de ai mei. Cred ca o sa vi se para ca ma plang dar eu va sun tot adevarul. Mi-as lua zilele dar nu am curajul.

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

E greu prin ce ai trecut, nasol, dar nu e vina ta pentru ca ai parinti iresponsabili, chiar neglijenti, poate deloc iubitori as zice, asa cum s-a dovedit a fi tatal tau. Cu toate acestea, previziunile pot fi proaste, dar viitorul mai poate fi schimbat. Depinde de tine cum. Capul sus si joc de glezne! Bafta!

1 răspuns:
| Xd_Elvis_1990 a răspuns:

Asemenea chesti dor. estio fata curajoasa a putea spune durerea ta aicea. chiar cred caci vei fi bine curand caci esti o fata deosebita cred asta cu tarie happy