| SimonaBubu a întrebat:

Mama mea zicea mereu ca, cand o sa fiu majora o sa ma lase pana la 23:00.Si acum cand am 18 ani ma lasa pana la noua seara ca face scandal.De ce face asa?

Răspuns Câştigător
| Anaag a răspuns:

Doamne ce ai? De ce mai stai la fusta mamei la varsta asta? Ai 18 ani nu are niciun fel de drept asupra ta, e doar maica-ta, atat. Incepe sa lucrezi strange bani si ia ti o casa, serios... pentru inceput poti gasi ceva affordable. Bafta

14 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Face bine, te protejează.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca e cu capul? Dar tu daca ai 18 ani, de ce mai stai legata de ei? Facultate, job, un iubit (sau o iubita, whatever rocks your socks), voluntariat in Africa, gasesti n modalitati de a iti lua zborul.

| Andreeush a răspuns:

Îi este frică să nu ți se întâmple ceva rău.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu inca eram imatura si n a i v a la 18 ani. Daca eram lasata asa in voia mea probabil as fi facut multe prostii laughing de fapt asa suntem majoritatea. Parintii tai cred ca se gandesc si ca trebuie sa te tii de scoala pentru ca scoala e cea mai importanta. Ai sa intelegi asta cand vei mai creste.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru că ești imatură, cel puțin mie așa mi se pare din felul în care ai pus întrebarea asta laughing de parcă noi o cunoaștem pe mama ta și știm ce e în capul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fie sigura ca nu vii cu vreun plod pe-acasa facut cu vreun tigan, pe la ora aia, de-asta. Niste parinti grijulii, bravo lor happy

| Demidol a răspuns:

Unde sa te lase pana la 23:00? Sa inveti? Nu cred ca vreo mama isi lasa copilul noaptea pe strazi. Si atata timp cat locuiesti cu ei, cat esti inca intretinuta de ei, poti sa ai si 28 de ani, tot trebuie sa-i asculti pe parintii tai. Pentru binele tau.

| OrdanKarris a răspuns:

1. Nevoia de manipulare si control
2. Frica de abandon
3. Obisnuinta
4. Narcisism

| Jouliete a răspuns:

Cred ca te referi ca te lasa afara pana la ora aia nu ca trebuie sa te pui la somn atunci. Mama ta iti doreste binele si nu vrea sa ti se intample ceva. Nu e ca nu are incredere in tine ci stie ca la ora aia nu esti in siguranta afara fiindca sunt tot felul de oameni noaptea si cine stie ce ti s-ar putea intampla. E adevarat ca e mai stricta si ca ar trebui sa iti dea mai multa libertate, dar ei doar ii e frica si ii pasa de siguranta ta.

| SEMIHA a răspuns:

Pentru că te protejează. Deși la un moment dat o să îți iei și tu zborul și va fi nevoie să o faci de una singură, ea nefiind lângă tine mereu. Nu e vorba despre neîncredere. Câte lucruri rele nu li se întâmplă copiilor din cauza anturajului? Chiar dacă ești majoră, atâta timp cât stai la ea acasă practic, trebuie să te supui regulilor. Stai linistită că o să ai timp să pierzi nopțile. Mai bine pretuieste-ți mama si bucura-te ca e așa!

| niko23 a răspuns:

Nu are ancredere sa nu cumva sa faci prostii, dar pana la urma esti majora

| iRumbaB0 a răspuns:

Cel mai probabil vrea să te facă să înțelegi ca să te trezești odihnită.

| TeodoraPandora a răspuns:

Si dupa intrebare si dupa tot imi pare ca esti super imatura.Noi nu o cunoastem pe maicata, dar e mama, deci ascult-o. Daca e mai stricta, asta e.Depinde si nivelul de inteligenta si maturitate pe care il ai, de exemplu mama mea il lasa pe fratele meu la petreceri, in club etc. Ca sa vada cum este.A fost o data in club si a zis ca nu mai pune piciorul, si-a format singur o parere buna, iar la petreceri el nu pune gura pe alcool, poate sa guste, dar nu fumeaza sau se imbata.

| daviddumitru8888 a răspuns:

Simplu ..doua motive posible 1 nu e sigura de tine 2 te iubeste mult si isi face griji de tine si educatia ta