| AlexandraAna a întrebat:

Mama si tata vor sa divorteze iar tata fiind turc vrea sa ma trimita in Turcia pe vezi iar el sa ramana aici la afacerea lui. nu vreau sa o pierd pe mama TPU ce fac? scuze cateoria ps: am doar 11 ani. fac 12 in august. dau funda! Ps: el vrea sa ma trimita mai intai in Turcia iar dupa sa divorteze de mama aici!cryingsi cu tata nu se poate discuta daca incerc sa vorbesc ceva cu el mi-e frica credeti-ma ca cu tata este foarte greu de discutatcrying si daca ii zic ca vreau sa raman cu mama ma batecrying

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Având o vîrstă,judecatorii te vor intreba cu ce părinte vrei sa rămai,dacă dorești cu mama vei ramane cu ea, dar vorbește cu maicăta daca ea ar permite sa pleci, poate există un motiv si ea dorește sa ramâi cu tatăl tău, deci vorbește cu ea si spune-i despre alegerea ta. Da imi dau seama turcii sunt putin dificili laughingAu niște idei fixe si punct, eu lucrez in Turcia și ințeleg la ce te referi. Mult noroc.

6 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

E buna categoria!
Pai aici cam tot ce pot face eu este sa sa te sustin, sa ai curaj sa vorbesti cu tatal tau!
Succes si numai bine iti urez!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sad Fi puternica! Nu ai cum sa le schimbi deciziile. Incearca sa le spui judecatorilor ca tu vrei sa ramai cu mama in Romania pentru ca asta e tara in care ai crescut. big hug

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu poate sa le spuna, dupa cum vezi nu va fi prezenta la proces sau ce o fi ala.

| schmoll a răspuns:

Ai dreptul de a ramane cu cine vrei.o sa fie greu fara un parinte,da va trece,daca alta solutie nu exista, incearca sa nu cedezi psihic, metabolismu ti-ar putea ceda, ai putea intra si in depresiisadlupta sa ramai cu mamica, iti doresc tot binele din lume

| DarkTheory a răspuns:

Tu ai dreptul sa alegi cu care parinte sa stai deci sa nu iti fie frica de taicato, banuiesc ca e greu mai ales la varsta ta, ai incredere ca totul va fi bine, ai toata viata in fata si trebuie sa o construiesti tu nu parinti tai.

| Alin_Popescu_1990 a răspuns:

Mai fi atenta tu avand 12 ani tactu nu are nici un drept sa te ia pana la 14 ani cand copilu isi face buletinu are voie sa decida la cine stea frate asa copilul ii se inmaneaza mamei u te duci la cine vrei si la 14 ani si acum te duci la mama ta daca o iubesti mai mult nu te obliga el ca e sefu. Hai in bafta ta sper sa te ajute cu cv