| Ioana002 a întrebat:

Mensruatia nu mi-a venit de o luna si cateva zile de la avort... testele de sarcina negative si sex protejat... poate sa imi spuna cineva despre ce este vorba?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sechele dupa avort, sunt frecvente. Avortul este o trauma majora pentru organism, se pare ca uterul nu-si mai revine niciodata la normal. Unele femei trec mai usor (fizic) peste asta, altele mai greu. Unele nu raman cu sechele, altele da. Ar trebui sa te vada ginecologul care ti-a facut intreruperea de sarcina.

Abh
| Abh a răspuns:

Avortul provocat este o procedura chirurgicala extrem de traumatizanta pentru organism.Fiecare isi revine in mod diferit.Pentru siguranta, du-te fa un control ginecologic, de preferat la medicul care te-a chiuretat.

| IooMar a răspuns:

Dupa avort totul se deregleaza in organism asa ca du'te la doctorul care ti-a ucis copilul.