| piulita1112 a întrebat:

Nasii surorii mele au un copil.Ce grad de rudenie este intre mine si copilul nasilor?

12 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De fin si nas ca si pana acum, o relatie de cumetrie

| Mihaela1964 a răspuns:

Nici unul.

| TPUuser199 a răspuns:

Daca nu sunteti rude de sange, nu exista nici-un grad de rudenie, clar

| 1234dany5 a răspuns:

Nici-un grad de rudenie si nici-o legatura nu ai cu acel copil laughing. cred! tongue

Răspuns utilizator avertizat
| vianora a răspuns:

Daca sunt rude de sange cu sora ta oricare dintre nasii atunci sunteti rude. Depinde daca unul dintre ei e var/a, matusa, unchi, si asa mai departe atunci esti si tu aceeasi ruda cu ei la fel ca sora ta (var/a, matusa, unchi...). daca sora ta nu are nici o legatura de sange cu ei atunci tu nu esti ruda de nici un grad cu ei.

| NiculaeAnamaria a răspuns (pentru vianora):

Se numesc rude prin alianță nu trebuie sa fie de sânge la fel e și cu soțul și soția rudele lor devin rude și pentru celălalt doar prin alianță Adina prin faptul că sau căsătorit sau au botezat depinde de caz

| Anndreyy a răspuns:

Niciun grad de rudenie

| GiCa9906 a răspuns:

Esti fina de gradul 2 cred big grin sper ca te-am ajutat

| Roxanaelena4 a răspuns:

Nu stiu