| LetMeDieInPeace a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat de la voi sad
L'am cunoscut pe amicul meu intr'o excursie.Deodata cu mine, l-a cunoscut si o prietena sa zicem buna de'a mea.Cu timpul eu am devenit pentru acel baiat o prietena foarte buna iar prietena mea i'a devenit iubita.Totul bine si frumos.Eu vorbeam zillnic doar ca o prietena cu el, ei aveau treburile lor, nu ma interesa.Cand ieseam cu amicul meu, o chemam fara ezitare si pe iubita lui ca sa nu creada cumva ca ma dau la el sau asa.Dar asta a durat pana intr'o zi, cand iubita lui s-a suparat pe mine din nu stiu ce motiv si cica din gelozie ca eu ma intelegeam asa bine cu iubitul ei.Intre noi era o prietenie nevinovata, nu imi placea de el.Si cum s-a suparat pe mine,i'a interzis baiatului sa mai vorbeasca cu mine dar noi am continuat sa vorbim in secret pentru ca amandoi tineam la prietenia noastra.Dar din nefericire fata a aflat dupa cateva zile ca noi vorbeam in secret si s-a suparat pe amandoi mai ales pe el, care ii zicea ca nu vorbeste cu mine atunci cand ea il intreba. Dupa o zi doua s-a linistit situatia iar eu m-am impacat
cu ea de asemenea si el si totul a fost bine si am continuat sa vorbim ca inainte dar nu in secret. Dupa o saptamana iarasi s-a suparat fata pe mine fara motiv, fix dupa doua zile dupa ce NU mai vorbisem cu el.A zis si grupului ei de prietene barfe neadevarate despre mine si nu mai vor sa vorbeasca cu mine ca sa clarificam situatia.Acum am aflat de la o prietena care s-a intalnit cu ea si cu o prietena de'a ei ca ma fac prefacuta,mincinoasa,cu doua fete, proasta etc etc.Tin sa precizez ca eu nu le'am facut absolut nimic si niciodata nu am intentionat sa ma bag intre ea si el.Ce ar trebui sa fac? Multumesc mult de sfaturi, chiar am nevoie in momentul acesta. Va pup :*

Răspuns Câştigător
| AlexiAle94 a răspuns:

Pentru inceput aceasta fata nu iti este o adevarata prietena daca iti era avea incredere in tine si cu siguranta nu te barfea.Sunt sigura ca mai ai si alte prietene, adevarate sa spun asa deci sfatul meu nu te mai impaca cu ea si a doua oara. Oare inteleg eu bine tu si baiatul va intelegeti mai bine decat el si ea? Din cate am citit voi doi ati fost incapatanati sa pastrati legatura mai ales pe ascuns.Ea nu are incredere in el care probabil i este fidel si asta nu este bine deaorece este foarte posesiva.Si chiar se iubesc caci mie nu imi suna a iubire, sa fi posesiv nu inseamna sa iubesti.Lasa-o pe ea si daac tu ai o relatie de prietenie ata de stransa cu baiatul sa o pastrati, inseamna ca voi 2 aveti multe in comun iar un prieten bun inseamna foarte mult in viata unui om.Cat despre barfe nu stiu sincer ce sfat sa iti dau ia te poate ataca oricand cea ce nu mi se pare normal la un om in toate mintile. Poate spune multe lucruri celorlalti iar ei i cred deoarece le place barfa si rautatea chiar daca cea ce se spune nu este adevarat, acestor oameni le lipseste o doaga si viata, plictisiti de propia viata si brusc li se pare mai interesanta a altora si cu bune si cu rele.Nu stiu ce sa faci in privinta asta, sa ignori, sa nu mai fi ata de evidenta in relatia ta de prietenie desii...Bafta si fii calma si fericita in stilul tau! te pup!

1 răspuns:
| aalessyaaaMk a răspuns:

Sa incerci sa ii explici prietenei tale...ca tii la prietenia cu ea.
si ca intre tine si prietenul ei..nu am fost absolut nimic, in afara d eu relatie de prieteni..si atit..si sa-i zici sa nu te mai birfeasca fara motiv...
tu sa incerci sa demonstrezi ca nu este asa.
Iar daca. nu va impagati..las-o sa vorbeasc.tu singura stii cine esti si cum esti...
Viata este prea mica pentru :ura, certuri, birfe..."
Bafta.
Sper ca am fost de ajutor?