| sskrillex96 a întrebat:

Deci am o prietena (fosta iubita) care de 8 luni de cand ne-am despartit nu ne-am mai intalnit niciodata sa mai vorbim si noi( doar am mai trecut unu pe langa altu din intamplare si schimbam cateva vorbe) cu toate ca prin mesaje vorbim in fiecare seara si cică suntem "cei mai buni prieteni(pe dracu) sad"... Si ma tot minte ca nu are timp si cand are timp nu are chef, ma enerveaza de mor, de ex: aseara am intrebat-o daca azi iesim si noi la o plimbare si mia zis ca nu mai are ea chef de asta, si cand o vad a doua zi cu un alt prieten ca a fost un el pana undeva unde avea ala treaba... Chiar ma ia de fraier. Ceea ce nu inteleg eu ce e in capu' ei de nu vrea sa ne mai vedem?! Ar fi bine sa ii zic faptul ca ma deranjeaza asta si sa o termin cu ea?

6 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Hei! Ai spus-o si tu singur: "e fosta". Cum adica sa o termini cu ea? S-a terminat de 8 luni, fata nu e interesata. Nu are rost sa mai tragi de ea. Crede-ma, cand o fata vrea sa iasa cu cineva, iese, mai ales daca ne place tipul. Intoarcem si lumea cu susul in jos numai ca sa ajungem sa-l intalnim pe cel pe care-l placem. Ea nu face nimic din toate astea, ba chiar te evita. E mai sanatos pentru tine daca iti vezi si tu de viata ta.
Sper ca te-am ajutat, desi probabil nu asta vroiai sa auzi.

| SkyPilot a răspuns:

Sunteti amici, dar tu ai de la ea pretentii ca de la o iubita. Daca sunteti amici vorbiti, dar nu e necesar sa va vedeti. Daca nu esti multumit cu ceea ce primesti, racesti relatia cu ea. Nu trebuie sa ii spui nimic.

| Suck a răspuns:

Eu nu stiu ce e in capul tau. Din moment ce o fata si un baiat s-au iubit si au format un cuplu... dupa despartire ei nu au cum sa ramana prieteni, nicidecum cei mai buni prieteni, asa ceva nu exista.

| Soowhaat01 a răspuns:

Buna!
Nu stiu ce sa zic...e ca si cum inca te comporti cu ea ca (,) cu o iubita. Si poate ea crede ca prea o "sufoci".
Sau de ce nu o intrebi chiar tu pe ea de ce nu mai vrea sa iesiti? Poate ca a vrut sa ramaneti prieteni ca sa nu te faca sa suferi ( acum nu stiu, sunt sigura ca ati cazut de comun acord la asta, dar poate ca ea a facut-o ca sa nu te faca sa te simti prost ).
Dar consider ca e mai bine sa o intrebi.
Bafta!

| sskrillex96 explică:

Noi am ramas un fel de "cei mai buni prieteni" si nu e normal sa nu ne vedem deloc.da ea cu alti prieteni iesi sa se plimbe. Ce fel de prieteni mai suntem noi in cazu asta?!

| LadyLari a răspuns:

Cum sa termini cu ea daca nu sunteti impreuna? Fata nu vrea sa va vedeti fiindca e jenant sa te intalnesti cu fostul si cica sa ramaneti cmbp... aiureli, meh... nu merge asa