| SadBoyForever a întrebat:

Nu am prieteni crying, fac 21 de ani acum la sfarsitul lui iulie si desi sunt sanatos si ma inteleg bine cu familia, sunt foarte trist din cauza faptului ca nu am nici macar un prieten.

Inca de la generala, toti copiii radeau de mine pentru ca eram prea timid si la fel si la liceu, aproape toti din clasa isi bateau joc de mine, nu stiu ce sa mai fac, m-am saturat de singuratatea asta, vreau si eu niste prieteni cu care sa umblu prin oras, ce pot face sa imi fac si eu prieteni?

Eu sunt aranjat nu umblu cu hainele sifonate, nu miros intr-un mod neplacut, ce pot face sa am si eu prieteni, vreau un sfat neaparat/

14 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Fa un search cu graph search pe facebook, invita o fata la un suc, sansele sa accepte sunt maxime(sunt sanse si daca esti ultimul distrus doar ca e mai greu sa tina prietenia), cum a zis 50grey cauta pe cineva care sa aiba un habby comun, likeuri comune, un grup sau persoane fb e cel mai simplu zic eu, dar vezi sa incepi cu mesaje mai degraba decat cu add friend ca risti sa iti blocheze contul pentru o perioada altfel, succes!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Dorinta de a avea prieteni este normala. Totusi te indemn sa nu accepti ca prieteni pe oricine. Incearca sa-ti faci prieteni adevarati. Aici poti citi un articol care ofera unele sugestii despre felul cum putem laga prietenii adevarate: http://www.jw.org/......-prieteni/

Cele bune!

| Rakanishuu a răspuns:

Nu mai fi timid, asa sunt si eu de felul meu, si mai pun o intrebare... mai raspund la cate o intrebare... si uite asa se leaga vorba, si din cunostinte se leaga prietenii. happy Ce pot sa spun, chiar daca esti timid incearca sa comunici cu anumite persoane. De exemplu, o persoana necunosuta, noua prin oras. happy Sau o persoana care are multi prieteni. Comunica, intreaba, razi la glume, nu fi transparent. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cumperi alt porcusor de guineea!
Sau eu stii cum fac? Vorbesc singur si ies in oras singur cu mine. Marfa. My Precious.

| SadBoyForever explică (pentru anonim_4396):

Ce am intrebat eu laughing si ce ai raspuns rolling on the floor tu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Serios, nu mai sta singur ca ajungi ca mine cand vei avea 17 ani. GGGGOLUM.

| SadBoyForever explică (pentru anonim_4396):

Du-te la culcare laughing nu mai g@ndesti prea limpede

| anonim_4396 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Acum nu mai facem trolling, devii fan fuego si te duci la concerte unde te imprietenesti cu babele care au acelasi idol ca tine. Buhaha

| anonim_4396 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Am furat asta dintr-o intrebare pusa de tine.
"Cum fac sa ma linistesc, eu cred ca le-am pierdut la niste prieteni in casa."
Deci ai prieteni. case closed.

| SadBoyForever explică (pentru anonim_4396):

Esti penibil, bai smecher vitual

| trolololo a răspuns (pentru SadBoyForever):

Mergi la o bere/vodca într-un club, îmbrăcat mai casual, nu la costum și cravata. Tricou și blugi. Imposibil sa te bage cineva in seama.

| 50Grey a răspuns:

Esti bine asa cum esti, crede-ma gaseste-ti o pasiune care sa o urmezi si incearca ca intr-un mod indirect sa valorifici ce ai al tau, dupa din coada ce o sa se formeze alege-ti tu prietenii nu ei pe tine. In alt caz vei fi foate ocupat sa iti dai seama ca nici unul nu te cunoaste cu adevarat si iti vei pierde timpul sa realizezi dezamagirea in loc sa te bucuri de ei happy. Good Luck

| Radu_Florin_1998 a răspuns:

Mutate alt undeva!

| Sketh a răspuns:

Nasol. Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine pana acuma ce am gata clasa a XI. De la un timp vedeam vecinii si prietenii cum stateau in fata casei asa ca m-am gandit sa ies si eu, la inceput nu scoteam nici o vorba dar apoi tot a trebuit sa zic macar un "ceau" si de acolo a pornit un subiect banal dar din subiectul ala cu vecinii mei acuma sunt persoana aceea nebuna (in sensul bun) careia nu ii mai tace gura. In orice caz bagate in seama cu persoane care le vezi mereu prin preajma ta si incearca sa dai tu start la conversatie..bafta happy