| anonim_4396 a întrebat:

Nu credeam ca voi ajunge sa fac asta. Dar, chiar trebuie sa caut niste sfaturi.Am 17 ani, am o prietena de 2 ani si jumatate.Ne certam mai tot timpul din nimicuri. Dar problema e ca, ea se supara tot timpul din orice.Si cand incerc sa fac ceva bine, ea face cum face si tot gresit intelege si se supara. Ce sa fac? Ce pot sa ii spun? Dar nu "verde'n fata".

Răspuns Câştigător
| nyckolae a răspuns:

Te inteleg perfect.asa sint majoritatea fetelor la virsta asta, mai ales cind au o relatie indelungata ca a voastra incep sa-si arate toate fitele.ea intelege f.bine ca nu e bine ce face, dar continua din simplul motiv ca tu mereu cedezi.ea vede asta si continua sa arate capricii si mai mari pentru ca ii place ca tu sa te rogi la ea sa-ti ceri mereu scuze chiar daca nu esti vinovat pentru ca vrei sa va impacati.nu stiu daca e corect sfatul meu,dar cred ca trebuie sa o faci sa inteleaga ca NU esti la picioarele ei(chiar daca "esti"pentru ca tii la ea)eu in asa caz as ameninta-o cu despartirea(doar sa o sperii, dar sa para tot serios), sau gaseste alta modalitate de a o face sa inteleaga asta. poate atunci isi va da seama ca nu te mai are la mina, va ceda mai des si nu va face atitea fite.succes happy

3 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ati ajuns in pct in care nu mai aveti nici numitor comun! acel ceva a disparut si a inceput obisnuinta sa-i ia locul iubirii! "nu mai merge" poate-ti zici in gand la fiecare cearta! ei sa stii ca asa e. ceva nu mai e.a disparut.o enerveaza tot ce faci, deci clar.nu mai ai nimic de facut. poate sa incerci s-o recastigi.dar nu vad cum cand ea ii satula de relatia aia.vb cu ea cand ii in momentele ei bune si vezi ce-i in capul ei, cum mai vede ea relatia, daca o mai vede relatie, ce mai simte pentru tine. daca mai simte ceva.asa degeaba cauti u rezolvare la problema pe net.ii 0! cheia ii intre voi! bafta mare

| Ana22229 a răspuns:

As vrea sa-ti spun ceva pai eu chiar te iubesc si vreau mereu sa fac multe bunuri si sati placa dar nu prea intelegi nu te supara te rog tu in telegi lucrutile bune mai rau eu te iubesc si de asta am spus-o.

| oOBombonicaOo a răspuns:

Pai` asta inseama ca tine la tine :*, si ca ii place sa-ti ceri scuze mereu. Sunt fata si stiu cum e blushing. Ador sa imi ceara iertare day dreaming