| Venssyk a întrebat:

Nu ma inteleg deloc cu parintii, mereu ma cearta, imi zic ca asta nu faci bine, ba cealalta nu fac bine.In orice pas de-al meu gasesc ceva gresit.Mereu ma suna pe skype (deoarece ei sunt plecat la munca in Portugalia)si imi zic k se repeta istoria din anul 2010(in anul acela a fost chestia ca ma lasase-m de invatat)dar nu-i corect, adica am terminat cu 9, 50 si-i rau? Ce sa fac, mereu sunt nervoasa, nu ma pot calma. Ziceti'mi zi mie ceva.Please

11 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Fa alt cont pe skype laughing

| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai sincer, 9.50 e medie foarte buna, pe mine mama ma cearta cand vin cu 9 acasa, deci iti dai seama. Pur si simplu parintii isi supra evalueaza copiii in ceea cepriveste invatatura si nu vad ca de fapt ei chiar au note bune. Ca sa te calmezi incepe sa racnesti si iese tot raul din tine. Dar sa nu te auda cineva, poate crede ca esti posedata.

| ZeroCoolXtreme a răspuns:

"lasase-m"? Si zici ca ai terminat cu 9.50?

| Venssyk explică (pentru ZeroCoolXtreme):

Scuze nu am mentionat, anul acesta am terminat cu 9.50 atunci cu 9.00 daca nu gresesc, dar m-am ridicat inseamna ca pot si mai mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate daca inveti sa scrii, in loc sa te critice, or sa scoata mina prin monitor sa te scarpine in cap.

| Elle1470 a răspuns:

Haideti fratilor,toata lumea mai gresestestraight face. Nu stiu,incearca sa le respecti regulile,in fond,sunt parinti si multe chestii le stiu mai bine ca tine. Si media ta e buna,nu te ingrijora. Si pentru faptul ca esti mereu nervoasa, incearca sa te descarci facand ceva contructiv. Mai mult ca sigur ai tai nu vor sa te vada nervoasa, plangand etc. Ai grija! ^^

| CherryBonne a răspuns:

Uite un sfat! Calmeaza-te si incearca sa iti calmezi si parintii. Daca ei gresesc uneori poti spune : Da mama, am inteles!, dar tot ca tine fa! Daca consideri ca au dreptate, iti poti cere scuze si vei incerca sa ii asculti cat de cat. Parintii sunt cei care te iubesc cel mai mult. Nu trebuie sa ii ranesti intr-un fel. Incearca sa inveti mai mult daca asta ii nelinistesc pe ei! Fi curajoasa. Sper ca te-am ajutat. Si inca ceva : cand se vor intoarce de la munca din Portugalia, incearca sa petreci timp cu ei kiss.O zi buna. happy

| Venssyk explică:

Am o sora de 15 ani si un frate de 20 de ani iar eu am 17 ani, sunt din Constanta dar de un an m-am mutat in Gura Humorului deoarece si mama a decis sa plece in strainatate.Fratele meu face facultatea la Bucuresti si doar de sarbatori il vad, dar eu cu sora suntem inca la liceu.M-am mutat in Humor pentru ca am avut aici o matusa si jumate de an am locuit la ea darc ea s-a mutat in Cluj, acum de jumatate de an stau la caminul scolii.Despre mine ce pot sa zic, vorbesc italiana, franceza de la virsta de 8 ani, spaniola, portugheza vorbesc de la 11 ani, engleza de la 15 ani si putin germana, sunt la stiinte sociale.

| crazybunny a răspuns:

Si pe mine ma cearta parinti, dar nu ii mai bag in seama deoarece eu stiu ca invat bine si cat timp sunt multumita eu de mine, mie una imi convine si ai terminat foarte bine

| ssaamm73 a răspuns:

Da-mi idul in privathappy

| Venssyk explică (pentru ssaamm73):

ID: veaceslavastacu