| cristina1760 a întrebat:

NU STIU CE SA FAC! Am o colega care iese tot timpul vara afara imreuna cu baieti si fete.de mai multe ori am venit cu ea pentru ca suntem bune prietene.la o "intalnire"am cunocut un baiat cu un an mai mare decat mine.am vorbit despre lucruri amuzante am ras. mi s-a parut foarte de treaba si chiar eram o foarte buna prietena a lui dar vroiam mai mult. odata ce a venit toamna mama nu ma mai lasat sa ies cu colegii prin oras ca sa nu ma imbolnavesc.nu ii stiam decat numele cati ani are de unde e si clasa.cu timpul m-a uitat.acum din nou am inceput sa ies pe afara dar nu mai vine si el.doar ne mai vedem intamplator pe afara si pe holuri la scoala. odata am incercat sa-l salut dar nu a raspuns nimic doar uitandu-se ciudat la mine.acum intrebarea:

Ce as putea face ca sa isi readuca aminte de mine si sa devenim m mai mult decat prieteni?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

1) Ia-ti inima in dinti.
2) Mergi la el si intra in vorba cu el. Incepind cu chestii marunte.
3) Vezi cum reactioneaza. Vei vedea daca e deschis pentru o relatie (orice fel ar fi ea) sau daca e inchis si nu vrea sa aiba de-a face cu tine.
4) Daca e inchis, retrage-te frumos. Oamenii au nevoie sa le fie respectata intimitatea si nu e frumos sa te bagi acolo unde nu esti binevenit. Daca insa e deschis, continua sa vorbesti cu el, continua sa il mai cauti.
5) Arata-i prin gesturi, priviri, tonul cuvintelor, ca nu iti este indiferent. Comunicarea nu sta numai in cuvinte. Cuvintele spun prea putin adesea. Cel mai mult conteaza tonul cuvintelor, privirea, gesturile facute. Foloseste-te de ele pentru a-i transmite mesajul ca iti place de el. In rest totul va veni de la sine. Daca va fi sa fie ceva.

3 răspunsuri:
| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Pai stai pe langa el, fi putin mai atragatoare...

| Tina_8513 a răspuns:

Trebuie sa iti amintesti vazele acelea amuzante si sa-i spui ca esti cum te cheama si el cu siguranta te va recunoaste doar daca o aduci pe prietena ta cu tine

| Ancuta_4169 a răspuns:

Vorbeste din nou cu el big grin