| korky a întrebat:

Sunt in clasa aVI-a si imi place de un baiat din clasa, suntem prieteni, dar nu ne prea vorbim datorita prietenilor lui ca nu ma prea lasa sa stau in preajma lui, sunt foarte buna prietena cu cel mai bun prieten al lui (tipu de care imi place)si am aflat ca nu simte acelasi lucru ca mine si nu stiu ce sa fac adica sa mai vorbesc cu el sa ma dau pe langa el... Sunt o fire mai baietoasa si nu am experienta in asta va rog spuneti-mi ce sa fac si cum sa ma comport cu el. MS PT INTELEGERE

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Eu iti spun sa nu il uiti daca tii mult la el. Incearca sa aflii ce gen de fete ii plac, si poate incerci sa te schimbi, dar daca nu te observa, nu e problema ta, ci a lui, eu sunt sigura ca esti superba! Nu te amagi, exista multi baieti in lume!

P.S : Acum cativa ani imi placea de un baiat care nu ma placea. Peste vreo cateva luni, dupa ce eu l-am uitat, a venit la mine si a spus ca a gresit, ca nu si-a dat seama, si ca ma place mult. happy Am fost putin impreuna, dar mie a inceput sa-mi placa de altcineva, nici el nu prea mai era interesat, si eu i-am pus capat. laughing Funda
?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-ti neg dreptul sa ai sentimente si sa-ti placa un baiat,dar sa te sfatuiesc ce sa faci ca sa te apropii mai mult de el,nu o pot face!
Colegii si prietenii lui bine fac ca stau in preajma lui,nu o fac intentionat, iti arata care e mersul firesc al lucrurilor, daca poti intelege asta...
La varsta asta(12 ani),baietii sunt interesati mai mult de jocurile lor si nu de fete,baiatul s-a exprimat deja asupra acestui aspect si n-o lua ca pe o respingere,doar inca mintea si sufletul lui sunt ale unui copil si nu ale unui tanar adolescent!
Continua sa-ti placa de colegul tau,dar pastreaza-ti secretul in inima ta, nu risti nici sa te pui intr-o situatie penibila, nici sa te arate toata clasa cu degetul!

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca nu simte acelasi lucru ca si tine, nu cred ca are rost sa te mai amagesti!
Incearca sa te uiti in alta parte, catre alt baiat, nu are rost sa te tot bagi in seama sau sa tot umblii dupa cineva caruia nu-i pasa de tine, pentru ca o sa devi enervanta si poate o sa te si barfeasca mai incolo!
Daca nu simte acelasi lucru, asta este, cauti in alta parte!

| cosmasavoare a răspuns:

Sfatul meu este sa iti vei de carte si de drumul tau spre casa, mamika ca ai timp de baietii nu fa greseli asa de tanara crede-ma ca stiu ce iti spun, daa vrei amici poti avea dar chestia gen "cuplu" ca nici nu stiu cum sa ai spun la varsta ta nu isi are rostul esti mult prea frageda pentru a te amagi de acum! Crede-ma ca nu iti vreau decat binele si nu sunt vreun comunist sau mai stiu eu ce... Vedeti de cartea ta!

| alle1ally a răspuns:

Daca esti sigura ca nu te place, ar trebui sa il lasi in pace pentru ca altfel se poate supara si nu va vrea sa fiti nici prieteni. Dar daca nu esti asa de sigura incearca sa te dai pe langa el si daca nu merge las-o balta, dar daca merge ar trebui sa vezi ce sentiment are pentru tine cel care ti-a zis ca el nu te place poate iese altceva. Eu am patit-o. SUCCES!