| Pisoi_1585 a întrebat:

Nu stiu cum, dar cred ca m-am indragostit de colega mea de munca. Nu stiu ce sa fac! Mi-e teama sa-i spun; nu stiu de ce. Stiu ca nu este bine sa amestec relatiile intre ele; E colega de munca.

6 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Deocamdata esti la faza de "cred". Cand vei fii sigur ca iubesti aceasta colega, atunci poti avea curajul sa-i destainui sentimentele fata de ea. Daca sti ca are un iubit si relatia este una de lunga durata si ea este fericita...las-o balta, nu te mai infierbanta. Poti avea sansa unui refuz. Faptul ca se-ntampla sa te indragostesti de o colega de servici nu este ceva rau, dar in timp va fi un impediment.Frica iti este de un refuz, tocmai de aceea, incearca sa fii diplomat si cinstit cu tine si ea! Succes.

| klary a răspuns:

Daca esti doar in faza "cred" tatoneaza terenul pana ajungi in punctul " sigur m-am indragostit" si atunci daca nu va retine nimic spune-i. Faptul ca sunteti colegi de munca nu cred ca ar fi un impediment, cele mai multe relatii se leaga la scoala, la birou... Succes si gand bun

| JaJe a răspuns:

Iubita mea este colega mea de clasa! Si relatia merge perfect de cateva luni de cand suntem impreuna, la scoala parca merge si mai bine decat inainte. Nu vad problema si la tine?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca santeti necasatoriti,no problem. daca unul e casatorit si celalalt nu, e si imoral si periculos. daca amandoi santeti casatoriti, atunci mai du-vanpana mea ca va mananca in fund ca pe zambilica.

| elenici_7464 a răspuns:

Intereseazaate daca are un prieten(sot)daaca nu incearca sa ii faci caudouri sa ii spui ca o placi sa o scoti in oras sti tu la ce ma refer dar sa stii ca daca are prieten (sot)poti sa it ei adio de la orice sansa! sper ca am fost de ajutor