| Sfinnx a întrebat:

Nu stiu cum sa explic, dar prietena mea ma scoate din sarite de multe ori.E enorm de copilaroasa si se prosteste. Dintre fete e cea mai mare din clasa, dar cea mai mica la inaltime. are cam 1.53.Ii merge gura intruna si are scapari. adica se prosteste iar cand suntem cu mai multe fete pur si simplu scapa de sub control si incepe sa rada din orice si sa faca ca o maimuta si sa glumeasca cu tot felul.Ma enerveaza desii e una din cele mai bune prietene ale mele.Totusi nu imi place asta la ea, si stie bine dar continua sa faca acest lucru.
De multe ori mi-a spus ca isi doreste un prieten si ca mereu si-a dorit. Vreau sa spun ca suntem in aman2 in clasa a 8a, si ea spera ca la liceu sa aiba un prieten.Iar eu i-am spus ca. daca continua sa se comporte in felul acesta nu are cum sa aiba un prieten.dar ea nu prea asculta.
Ce ar trebui sa fac sau sa ii spun?
[Vreau sa spun ca e o fire care se supara foarte repede, si daca vorbesc cu alte fete e geloasa rau...si e cam nebuna, nu prea o intereseaza daca e destept baiatul, conteaza sa arete foarte bine. -_- ]

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bine o dai la o parte si isi va da seama ca a gresit apoi vine la tine cu o alta gandire si comportament daca nu ramane cu prostiile ei in cap.

| mona a răspuns:

Asa e ea mai copilaroasa si nu cred ca o poti schimba mai ales ca ea nu vrea asta, se va maturiza pe parcurs

| Archy37 a răspuns:

Bah....nu e rau daca e mica de inaltime, va pupa unde va ajunge (cum zice un coleg de-al meu) big grin cu timpul va prinde la minte, iar daca vrei ca asta sa se intimple inainte de vreme citeste-i carti de psihologie si filosofie

| agathapurple a răspuns:

Suna a incercare de a atrage atentia. O sa se maturizeze mai tarziu cand persoane necunoscute ii vor spune verde in fata ca modul in care se comporta este exagerat.
Tu daca insisti este posibil sa ti.o ia in nume de rau.
Las.o "sa se loveasca de prag" sa zic asa.
Cand va vedea ca este evitata si nu i se acorda atentie o sa.si puna semne de intrebare.

| Akihito a răspuns:

Probabil se va maturiza mai tarziu prin a9a,a10a...Unii se maturizeaza mai greu.Ai doar rabdare.

| Vio2003 a răspuns:

Toti sunt așa la început.Multe fete, prin acest comportament vor sa iti atragă atenția. Poate te-o plăcea, dar ii este rusine.Asta este opinia mea căci eu așa am facut ca un coleg sa fie atent la mine.

| Sonyca a răspuns:

Incearca sa comunici cu ea, spune-i ca nu mai e la varsta la care sa se prosteasca si spune-i ca ea nu trebuie sa se gandeasca acum la baieti si sa se puna pe invatat deoarece va da examenele pentru liceu.Asta a fost parerea mea.

| Sonyca a răspuns:

Incearca sa comunici cu ea spune-i ca nu mai este la varsta la care sa se prosteasca si spune-i ca nu trebuie sa se gandeasca la baieti, ci la invatatura deoarece va da examenele pentru liceu.Asta a fost parerea mea.