| anonim_4396 a întrebat:

Niste colegi din clasa l-au pus pe alt coleg sa se prefaca ca e iubitul meu, chiar daca suntem prea mici ca sa fim iubiti, si mie nici nu-mi place de el. Voiau sa rada de mine, dar acum acel coleg ma tot bate la cap. I-am spus invatatoarei. Ea l-a certat si i-a spus ca daca se mai prosteste ii spune mamei lui, aceasta fiind destul de severa. El continua sa se prefaca cand vine cineva, ca sa rada de mine. Ar trebui sa-l mai spun iar invatatoarei?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau i-as spune "Iar ai venit acasa beat? Poate vrei sa dormi iar pe pres"
Cand aude asa ceva sigur va renunta la idee cand vede ca il faci tu de ras pe el.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. In cazul in care nu intelege sa se abtina de a mai continua acel joc prostesc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Spune-i invatatoarei. Pana cand te lasa odata in pace. Si tu fii indiferenta fata de el.

| R0R0 a răspuns:

Nu.
Nu il mai baga in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Pot sa ii spui si mamei lui.