| HighParadox a întrebat:

Nu v-ati simtit vreodata "abandonati"? (nu la propriu)

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Destul dar sant aproape obisnuit.

| DenisaMetal a răspuns:

Sunt unele chestii care te doboara la pshic si e foarte greu. Dar trebuie sa autoincurajezi, daca nu ai cui sa povestesti. Dar mereu exista speranta unei experiente noi, toti oamenii se simt abandonati, fie ca bogat sau sarac, cu toti trecem hopuri pe care trebuie sa le depasim, mereu va exista o persoana mereu in inima ta si te va indruma catre persoanele potrivite, care vor stii sa fie prieteni adevarati, indiferent ca sunt 3 sau 2 1.
Mai exista caractere cu suflete calde care stiu sa nu abandoneze niciodata!
Bafta, capul sus indiferent cat de abandonat iti este sufletul.
Noroc!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cred ca toti ne-am simtit "abandonati" la un moment dat.
Eu m-am simtit atunci cand toti pareau sa fie impotriva mea, cand chiar si parintii ma certau sau cautau motiv de cearta zi de zi si nici prietenii nu mai vorbeau cu mine...
E o senzatie groaznica, te simti ultimul om de pe planeta.
Nu mai stii ce sa faci, cu cine sa vorbesti, nu stii cine iti e prieten si cine nu.
Pana la urma trecem peste in speranta ca nu se va mai intampla, insa nu se stie niciodata.

| ZK a răspuns:

Uneori da.

| Denis777 a răspuns:

Nu cred ca exista persone care sa nu treaca printr-o astfel de stare, eu de la cate tampeni prin care am trecut am iceput sa nu ma mai consum deloc adica nu ma mai afecteaza decat foarte putin e bine sa fi mai nepasator, si abandonati da cand esti intr-o stare dinaceasta iti recomand sa asculti muzica cum ar fi nane-vorbesc singur cheloo unde se termina visele sau hip-hop romanesc(parazitii, b.u.g mafia, nane, bitza) si sa iti raspund si P.S. da

| invisibleboy a răspuns:

Al meu se simte abandonat saracu, nu il mai alint, nu-l mai bag in seama, pasarele nu a mai vazut.

| HighParadox explică (pentru invisibleboy):

Daca ai chef de glume, ceva:poti sa pleci
p.s. : macar daca ar fi fost mai amuzant.

| invisibleboy a răspuns (pentru HighParadox):

Da, stiu, era prea tarziu pentru una buna.

| HighParadox explică (pentru invisibleboy):

laughing) ce tragedie

| Piticaaaaa a răspuns:

Inca ma simt

| TinaApril04 a răspuns:

Toti avem perioade de genul asta cand simtim ca toata lumea ne tradeaza sau cand te lasa balta chiar si persoana in care aveai cea mai mai incredere, dar stii vorba aia se intoarce roata, toate trec cu timpul, trebuie sa fii tare si sa ai incredere in tine. Good luck