| mgtow a întrebat:

Nu vi se pare ciudat cand aveti o relatie amoroasa sa iesiti cu prietenii in grup? Tinand cont ca unu se da la ea sau una la el se intampla frecvent asta. Normal ar fi fiecare la casa lui si asa se pot face multe iesiri, concedii, activitati...

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Depinde de ce prieteni ai tu.

La mine in anturaj nimeni nu a facut, si probabil nici nu o sa faca asta.
Ba chiar mai bine, uneori persoana in "minoritate" isi mai aduce un amic, o amica pentru a echilibra balanta.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu am pățit așa ceva niciodată. Sau poate nu am aflat?

| Dandinelle a răspuns:

Comunicarea e cheia aici. Ai incredere in tine, ai incredere in el/ea? atunci totul merge ok. Nu uita ca nimeni nu e a tau/a ta ci doar tu apartii tie. Asa ca oricat de posesiv/a, gelos/geloasa ai fi, nu iti iese atata timp cat nu intelegi ca tu esti singurul lucru care iti apartine 100%.
Personal, mi se pare normal sa iesi, sa socializezi, sa mai faci un schimb de vorbe. Dar depinde si de ce ti se pare tie normal. Daca te inchizi in casa, intre patru pereti cu o persoana la un momentdat tot o sa vreti sa iesiti putin. Aici depinde si de ce considera cealalta persoana ca fiind flirt sau doar conversatie si pe bune ca e putin cam subiectiva situatia atunci.

| Jus7t a răspuns:

Nu știu ce definiție ai tu pentru cuvântul "prieten" dar acel prieten care se dă la prietena ta trebuie să dispară.
Să ne imaginăm un scenariu în care prietena ta chiar se sărută/culcă cu ăla, iar ție experiența asta îți lasă urme destul de urâte pentru că e dureroasă, deci o persoană sau două care se gândesc să îți facă asta nu le pasă de tine ori sunt extrem de proaste și chiar nu au capacitatea să realizeze ce fac.
Ieși cu oameni care te respectă și țin la tine, aia care se dau la prietena ta sunt panarame, trebuie ținuți la distanță.

| Daniel323 a răspuns:

Iesiti doar perechi.Asa functioneaza cel mai bine.
Cine nu are prietena sa stea acasa.