| anonim_4396 a întrebat:

O unghie lovita e posibil sa cada?

Răspuns Câştigător
| EduardGa a răspuns:

Daca e lovita foarte tare, si se invineteste, da. Eu am patit-o, acum cativa ani. Si era si la picior. Important e, daca cade, sa stii sa tratezi corespunzator, sa nu apara nici un fel de infectie. Oricum, unghia creste la loc, insa ai grija.Copilul nu trebuie sa atinga acel loc, deoarece unghia va creste stramb sau cu denivelari.Iti spun asta, pentru ca eu patit-o.
Sper ca te-am ajutat.

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si mie in copilarie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă suprafaţa este mare, da.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca se inegreste va cadea cu siguranta, nu imediat, ci in timp.

| FucktheSystem a răspuns:

Foarte posibil...

| muresanul a răspuns:

Depinde in ce proportie e lovita, daca e numi la baza inegrita nu o sa cada!

| mocatofa a răspuns:

Foarte posibil. altfel ramane urata stramba etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta tine de lovitura. Acum cativa ani ai, cand jucam si eu football, am dat cu piciorul in bara(vream sa primesc o minge si s-o dau in poarta). Unghia mare de la picioare era facuta tandari si am mers de-ndata la medicul de familie(nu s-a rupt toata, cam pe la jumatate, plus ca si pielea era afectata). Peste 1-2 ani, unghi a revenit la normal.
Deci, conteaza tipul de lovitura, unghia si cat de mult a cazut din ea(daca).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajutor.Aseara o prietena la petrecere m-a calcat cu tocul pe unghie atat de tare incat unghia s-a desprins instantaneu dar a mai ramas un pic agatata intr-un colt si nu stiu daca sa merg la doctor sa o traga de tot sau sa astept sa cada singura.Stie cineva la ce sa ma astept?

| Lorena a răspuns:

Bunahappy

Asta ii s-a intamplat si la o colega de-a mea.
Ei nu cred ca i-a cazut doar s-a innegrit si i s-a strambat.
Era foarte urata:-s
Imi pare rau, pentru tine.straight face
Sper sa iti treaca cat mai repedekiss!
Bafta!kiss

| Ciuƒix a răspuns:

Cateodata, nu neaparat.

| cataswat a răspuns:

Pai depinde, eu acum nu sunt expert dar daca te-ai lovit tare cu :
(ciocan, baros, nicovala, topor, etc) 100% s-ar putea sa cada.

| Hodorogea_Alexandru-mihai_1993 a răspuns:

Îmi poți spune, te rog, ce s-a întâmplat în continuare?

| denyyy_9096 a răspuns:

Da este posibil, dar este posibil nici sa nu cada... daca te-ai lovit foarte tare si te-a durut mai multe zile si d-a innegrit aproape toata fii sigura ca o sa iti cada.

| al3xxxutz a răspuns:

Daca se vede putin negru cade partea lovita