| Yoele a întrebat:

Oare este bine sa îl caut eu prima? Nu am vorbit de 6 ani...

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nul cauta pentru ca nu are rost, poate nu vrea sa stie de tine si ii strici viata cotidiana.

| LoveSleep a răspuns:

Caută-l, poate te ajuta sa termini odată cu el.

| dannyel86 a răspuns:

Daca el in 6 ani si-a refacut viata, il cauti degeaba.
Mai bine faci eforturi in cautarea unui nou partener de relatie, in care sa investesti timpul si sentimentele tale.

| johnnny123 a răspuns:

Doar 6 ani? Eu zic sa mai astepti inca vreo patru ani, si daca nu te cauta el nici dupa zece ani, atunci poti sa-l cauti tu.

| Yoele explică (pentru johnnny123):

El ma căutat dar eu i am cerut sa nu o mai facă crezând ca așa o sa îl uit dar pe zi ce trece îmi e mai greu
Multumesc

| Freya1 a răspuns (pentru johnnny123):

Erau două faze tari pe tema asta.
Aia cu "nu vorbi cu el, măritată, fa un copil, tinem pe jar".
Sau aia cu "Se mărită fosta mea iubita, domane până unde pot sa ajunga oameni ca sa ii faca pe altii geloși.Ioana,treci peste au trecut 6 ani nu ma mai gandesc la tine"
laughing

| florinake02 a răspuns (pentru Yoele):

De ce nu, daca el nu si-a facut alta relatie poate te asteapta, dar nu-ti fa sperante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu scumpo nu este deloc ok! El cel mai probabil te.a și uitat, tu ai fi ultima persoana la care s.ar gândi. Incearca sa cunoști pe cineva care te apreciază și te respecta, pentru acel om merita efectiv sa lupți și sa nu îl lașihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te inteleg, crede-ma. Sunt in aceeasi situatie. Ne-am despartit acum 2 ani, el a mai insistat, eu l-am refuzat si acum l-as vrea inapoi. Numai ca are prietena. Imi vine sa imi dau cu pumnii in cap. Iubirea e iubire indiferent cat timp trece. Eu zic sa mai faci o incercare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irelevant.

| AndreeaWTS a răspuns:

Pe bune?
I-ai spus să nu te mai caute, iar acum te-ai răzgândit pentru că în 6 ani n-ai reușit să găsești altceva?
Oare cum reușiți unele să fiți atât de comico-tragice?

| Yoele explică (pentru AndreeaWTS):

?

Sa purtat urat cu mine foarte urat de acea am considerat ca mai bine nu ii mai vorbesc și l am rugat sa nu ma mai caute este logic ca am cunoscut alte persoane și am avut și o relație de atunci dar nu pot sa trec peste

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Yoele):

Păi atunci de ce să-l mai cauți?
Ți s-a făcut dor de "purtatul lui urât"?
Sau crezi că a doua oară va fi altfel?