| anonim_4396 a întrebat:

Oare ma mai iubeste? din ce in ce mai tare imi pare ca se indeparteaza de mine imi pare ca vrea sa-mi spuna ca nu mai putem fi impreuna ma tem sa ramin singura fara el eu nutstiu daca poate fi o continuare a vietii mele fara el eu nu stiu daca voi fii in satare sa traesc fara el... mi-a zis ca ma iubeste dar eu cred ca el nu are curaj sa-mi spuna adevarul ca nu mai tine la mine si ca nu ma mai vrea alaturi de el doamne ajuta-ma daca ramin fara el nu stiu daca rezist. dati-mi ceva sfaturi ce credeti?

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In dragoste este nevoie de doi, cei doi se iubesc, comunica, se ajuta, se completeaza.Nu lasa sa se strecoare incertitudini intre voi pentru ca mai tarziu dor. Poate fii imaginatia ta sau poate ca s-a plictisit de relatie. El stie asta cel mai bine si curat si frumos este sa-ti spuna!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

O să trăieşti şi fără el! Chiar dacă bărbaţii par mai "macho" femeile sunt de multe ori mai puternice decât ei. Nu ai scris care e problema. Doar ai impresia că se îndepărtează de tine? Află de ce! Află ce s-a întâmplat, dacă e stresat, dacă are probleme la şcoală/lucru sau ce ar putea duce la asta. Nu crea probleme care nu există.

| myrazvy a răspuns:

Daca nu te iubeste asta nu inseamna ca tu mai poti iubi. Nu trebuie sa astepti sa iti spuna el adio, daca tu simti ca nu mai tine la tine fa tu primul pas, spune-i adio. Cu siguranta poti trai si fara el, poate nu era jumatatea ta, poate nu ai descoperita inca, viata e frumoasa si cu surprize, asteapta si vei vedea ca va aparea si jumatatea ta, idiferent daca ea apare mai devreme sau mai tarziu. fi tare, nu te lasa pacalita si infranta de niste sentimente pe care nu le poti impartasi cu cel pe care il iubesti. Te poti indragosti si de altul. dragostea dispare, dar cum dispare si apare.

| tntsirom a răspuns:

Pai e cam dificil sa-ti dea cineva sfaturi daca tu pui problema in felul asta"nu pot, nu stiu, nu cred, etc" Dupa mine viata ta nu a inceput cu el si s-ar putea sa nu se termine cu el, deci daca el te acepta langa el doar ca sa nu te faca sa suferi e nasol. Asa ceva nu se poate numi o relatie. Parerea mea e sa tragi aer in piept si sa discuti cu el la modul cel mai serios fara sa dai de inteles ca suferi. Poate asa o sa aiba curajul sa-ti spuna in fata ceea ce simte pentru tine in realitate. Tot asa poate iti spune adevarul
insa are o retinere fata de tine sa-ti spuna daca nu-i convine ceva
ce pe el il deranjeaza la tine. Poate prea multa afectiune il sufoca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca as fi in locul tau l-as intreba! nu stiu daca e folositor raspunsul meu dar asa cred eu!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La tot ce ai spus pina acum bag seama ca este teama dar n-o lasa sa-ti intunece mintea si ai grija te rog ce-ti doresti...