| escroaca a întrebat:

M-am indragostit ca proasta de cel mai bun prieten al meu, care pe deasupra mai e si in clasa cu mine. Nu stiu ce sa fac, avand in vedere ca el a aflat, si-a dat seama.Ma simt foarte naspa, " ma vede doar ca pe o prietena si nu vrea mai mult ", ba mai mult s-a sarutat cu una dintre prietenele mele cele mai bune[ eu le-am facut cunostinta, iar ea stia ce simt pentru el ]. Nu stiu cum sa ma comport cu el de acum incolo. Am nevoie de ajutor!

2 răspunsuri:
| Eyke a răspuns:

Arata-i ce simti pentru el daca-ti va raspunde inseamna ca si el tine la tine. daca nu e prost..sau incompetent sa realizeze nu sta numa dupa el ca o vei lua razna..asteapta ca el sa vina la tine

| julie71010 a răspuns:

Si eu m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu, el e in clasa pararela si iesim cu colegii si cei din clasa lui in fiecare zii. nici nu mi-am dat seama ca a inceput sa-mi placa de el... intr-o seara m-a intrebat daca imi place de el. si el era foarte hotarat ca vrea sa fim impreuna daca ii zic ca da. dar ca o fraiera i-am zis ca nu stiu ce simt. acelasi lucru mi l-a zis si el. a2a zi de dimineata i-am zis ca da iar el a zis ca nu ii place de mine suficient cat sa fim impreuna. i-am zis ca asa e si la mine, nu sunt foarte sigura de ceea ce simt. dar de fapt nu ii spun nimic ca nu cumva sa ma raneasa intr-o zi, si sa sufar. eu ma comport normal si incerc sa-i dau de inteles ca ar trebui sa fim impreuna, ne potrivim si avem multe in comun, si ar trebui sa faci si tu la fel. spune-i ce simti, nu fii fraiera, ca nu ai nimic de pierdut. daca chiar iti este cel mai bun prieten si el nu simte la fel iti va spune si veti continua sa fiti prieteni. Spune-i in fata ce simti, ca n-ai nimic de pierdut!