| publicname a întrebat:

Parintii mei sunt casatoriti. Tata o inseala deseori pe mama, eu sunt singurul din familie care am aflat si cand ii reprosez imi spune ca nu e treaba mea, ce sa ii raspund la chestia asta cum k nu ar fi treaba mea?

Răspuns Câştigător
| paul0013 a răspuns:

Spune-i asa: ''nu e treaba mea? nu eu sunt copilul vostru? a cui sa fie?''

15 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Ii spui: Nu e treaba mea?! aceasta treaba, este chiar mama mea, deci normal ca este treaba mea din moment ce sunt copilul ei!
Macar a grija ca in viitor sa nu faci si tu ca tatal tauhappy.

by daiiwinking

| ela84 a răspuns:

Incearca sa o scoti cat mai in evidenta pe mami tau in prezenta tatalui... zicandu-i ca e frumoasa... si poti zice si o minciunica...cum ca ar fi zis tatal unui coleg de al tau ca ai o mamik frumoasa. poate asa isi va da seama tatal tau ca ce are acasa e de neanlocuit

| clawss a răspuns:

Te inseli daca crezi ca mama ta nu stie! o femeie afla repede daca este inselata prin gesturile sotului, cuvinte sau prin alt mod! poate nu vrea sa para ca stie crezand ca e mai bine asa, sa fie liniste in camin, sa nu te supere pe tine, crezand ca este o chestie care va trece peste putin timp si se va intoarce tot la ea! Mai este posibilitatea ca ei sa nu-i pese deci no afecteaza sau chiar il indeparteaza el fiind nevoit sa-si caute pe altcineva! asa ca sa ai o discutie cu mama ta daca tatal refuza! sa vezi situatia cu ochii ambilor parintii! si daca nu reusesti spune-le ca te afecteaza acesta situatie si sa te lamureasca care este problema din ei doi si ca pentru binele tau sa incerce sa o rezolve! fi sigur ca orice s-ar intampla intre ei pe tine te vor IUBII MEREU!

| Chuck a răspuns:

Imi pare, sincer, rau. Este treaba ta, este viata ta, este familia ta... tatal tau slabeste piulitele. Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| ioana181 a răspuns:

Daca tot iti spune ca nu e treaba ta spune-i si tu ca in cazul unu divort(doamne fereste) ai prefera-o pe mama ta si nu ai uita ca din caza lui s-a intamplat totul.

| adria_1732 a răspuns:

Cand esti doar tu cu el spune i ca in viata totul se plateste menajaz o pe mama ta poate nu o sa afle daca totusi nu stie deja si pastreaza aparentele fi alaturi de ea

Răspuns utilizator avertizat
| pandi a răspuns:

Incearca sa vb cu tatal tau si sa ii explici ca nu e bine... daca iti tot spune ca nu e treaba ta cu de-astea eu una cred ca cel mai bine este sa incerci sa ii spui mamei tale... poate ea va putea sa rezolve problema.eu zic ca merita ca mama ta sa stie .nu crezi? poate te gandesti k aii faci rau, dar mai rau va fi cand va afla de la altcineva sau daca isi va da seamna singura...cum te-ai simti u stiind ca tu aflasei deja si nu i-ai spus?
in ceea ce il priveste pe tatal tau spui k esti copilul lui, ca faci parte din familie si ca te intereseaza starea familiei tale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimicspecial, stiu ca suferi pentru mama ta si din cauza atitudinii tatalui tau. Uite cum stau lucrurile: oamenii mari mai gresesc, ca sunt si ei oameni. Tu poti sa inveti din greselile lor si sa nu le repeti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este bine sa te amesteci prea mult, dar poti sa ii spui ca te doare ca nu poate fi pentru tine un exemplu bun si ca ai crezut ca este mai inteligent si nu va face ceva de genul acesta fara perdea, ca iti pare rau de mama ta si ca vei fi alaturi de ea intotdeauna. Apoi fii rezervat si cauta sa nu mai pui la suflet daca mai vezi sau auzi ceva. Oare mama ta simte ceva? Ar fi greu daca... da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa stii ce se intampla intre ei, poate relatia nu mai merge si vor doar sa pastreze aparentele pentru tine.Nu te poti baga, este problema lor, sunt sigura ca mama ta stie despre asta, asa cum ai auzit tu, cu siguranta a auzit si ea...Este o lectie importanta pentru tine:cand vei avea o familie, vei stii ce ar insemna pentru copii tai o posibila tradare.Ai grija de tine, lucrurile se vor rezolva intr-un fel sau altul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca atat tip cat isi face datoria fata de familie da-i pace... o sai treaca si nebunia asta

| luiszagiorgi a răspuns:

Pai spune-i si tu ca cand o sa te casatoresti si tu si o sa faci 2 3 copii o sa faci si tu ca el.si vezi ce zice daca iti zice ca nu ca nu-i frumos ca nu trebuie sa faci asa apoi ii zici tu ca el de ce face asa ca un copil sufera mult ca nu se inteleg parintii.

| vanda_6002 a răspuns:

Calmeaza-te...nu e grav. Foarte multi barbati isi inseala sotiile dar asta nu inseamana mare lucru. Important de stiut este daca parintii tai duc o viata placuta impreuna, daca tatal tau se poarta frumos cu mama ta. Daca e ok, nu-ti face griji, daca se poarta urat, atunci relatia extra e importanta pentru el si lucrurile se complica. Pacat ca ai aflat, e vina tatalui tau ca nu a fost atent. Si da, nu e treaba ta. Multi barbati practica relatiile extra ca pe un sport, au nevoie de asta pentru confirmare, recreere...nu inseamna ca nu o iubeste pe mama ta, ca nu isi iubeste familia. Eu cred chiar ca cei care nu fac asta au probleme grave, cei pe care ii stiu,, cuminti,, chiar sunt carpe in preajma sotiilor lor. Din nefericire iti scriu din experienta si stiu ca pare socanta concluzia mea... dar asta e viata. Oricum nu fi ermetic, incearca sa-ti intelegi tatal, sa-i intelegi nevoile, pana la urma are motivele lui...