| Simmons a întrebat:

Parintii tot vor sa le "imprumut" bani,si am intrat intr-o problema.

Okay, scurta istorioara.Parintii mei s-au despartit de cand aveam 4 ani si de atunci mama imi mai trimite din cand in cand bani pentru ce-oi vrea sa-mi mai iau.Taica-miu ma tot imi cere bani si mereu raman fara, sau ajung sa-i cheltuiesc pe lucruri inutile fiindca nu pot sa-i tin pe o perioada lunga de timp. Tata vine mereu seara deci pe el pot sa-l evit.MAREA mea problema sunt bunicii.Ei vor sa le dau banii ca sa-i tina "in siguranta", nu-i mai primesc niciodata inapoi.Si,intr-o zi.maica-mea mi-a trimis 150 de euro, adica vreo 650 de lei.I-am ascuns intr-o caseta de la un joc si pe aia am pus-o bine la pastrare.Pana cand intr-o zi am deschis-o ca sa vad daca mai sunt acolo si am uitat sa oun la loc. Bunica-mea,in cautare de ceva prin camera mea(nu glumesc, chiar cauta prin camera sa vada ce mai e)ii gaseste.Si sa vezi scandal! Acum nu pot sa-i spun ca-i am de la maica mea ca ca alfel o sa iasa o discutie aprinsa intre mama si ei, daca mint n-o sa ma creada si o sa ma trateze de parca l-am omorat pe cel mai cinstit dintre oameni.Deci e un fel de ars pe rug.Banii inca ii am la mine ca, nu stiu de ce nu i-a luat.

Ce sa fac :'(?

Răspuns Câştigător
| Kyou a răspuns:

Maamaaa laughing parca ar fi la tata acasa laughing

Si ai mei sunt divortati, si cand ma duc la tata bunica-mea cotrobaie peste tot, imi verific telefonul, oneori mai asculta ce vorbesc. Ma rog, eu stau cu mama si ea n-o suporta pe bunica, asa ca ma trimite la ea doar cand fac vreo boacana mai marelaughing Eu ti-as fi zis sa nu le spui ca ai bani, dar ai mentionat ca nu merge, asa ca sunt de acord cu ideea lui SimiMiki, spune-i mamei tale situatie si roag-o sa-ti trimita banii intr-un cont, desi nu prea stiu daca vei avea acces la el daca esti minora. Detaii, detalii, nu ma lua in seama ca nu le am cu bancile si conturile :p

| Simmons explică (pentru Kyou):

L-am ales mai mult ca ma amuzat, apropo...sunt baiat phbbbbt

| Kyou a răspuns (pentru Simmons):

Minor* scuze

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Pai stai putin. Cine cu cine sta? Unde e mama? unde e tata? Tu cu cine stai? cu bunicii? bunicii din partea cui? "Tata" vine seara", mama cand vine? ziua? Fii mai explicita. confused

| Simmons explică (pentru sabin89):

Lol big grin, Cred ca se sub intelege ca eu stau cu taica-miu, dar de fapt stau cu bunicii din partea lui, si daca maica-mea mi-a trimis bani inseamna ca sta departe soro, in cazul meu sta in Spania...si apropo, sunt baiat!

| SimonaQs a răspuns:

Spune-i mamei tale ca bunicii tai nu vor sa iti pastrezi banii pe care ea ti da. Sau sa iti faca un cont in care sa iti puna banii.Mi se pare mai eficient asa.

Pa Pa :*