| Nicol2424 a întrebat:

Acum cateva luni bunica mea mi-a cerut 10 lei imprumut ca o sa mi de-a ea inapoi cand i-a pensia.Eu avand ramasi de la Craciun vreo 50 de lei normal ca i-am dat. Apoi peste catva timp vine din nou si imi cere (tot asa, imprumut) inca 10 lei.I-am dat. Acum cateva zile vine iar sa imi ceara imprumut tot 10 lei. Normal eu stiind ca mi da la pensie am spus da. Ieri i-a venit pensia si bani nu mi-a dat, Iar peste o saptamana e ziua unei prietene si i-am promis ca ii i-au o carte.Acum nu mai am bani sa ii i-au cartea.Ce ar trebui sa fac? Sa ii spun mamei sa imi de-a ea bani cu riscul de a o face se cacao (ca sa spun asa) pe bunica sau sa astept poate imi da bunica banii? Nu vreau ca bunica sa se simta prost.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Mergi la bunica ta si spune-i: "Bunico, mă gândesc că poate nu ai banii acum să mi-i dai; pot să ii cer lui mama si sa-i dai tu când poți? Caci am nevoie zilele acestea de ei."
Iar pentru prietena ta recomand cartea"Gândește cutezător" de Ben Carson.

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te-a tras pe ata.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poate bunica ta a uitat!
Spune-i ca ziua colegei tale, si ca ai nevoie de acei bani.
Daca nu imprumuta de la mama ta, fara sa ii spui de datoria bunicii
O rezolvati voi cu bunica.

| Doub a răspuns:

Spune-i ca ai nevoie urgent de ei. Nu are de ce sa se simta prost, pana la urma sunteti o familie.happy

| AliGab a răspuns:

Momentan cere-i mamei tale pentru cadou iar bunica cand iti va cere spune-i ca nu ai bani pentru ca i-ai dat ei pe toti si ca ai tot asteptat sa ti-i dea inapoi. Succes

| Vvistula a răspuns:

Spune-i bunicii, e bunica si totusi ea ti a luat banii si tu ai nevoie de ei, cerei si tu imprumut si nu ii mai dai ca ii consideri cei luati dar nu inteleg cel ma bine vorbesti cu mama si ii spui, ca nu e corect sa iti ia banii si sa nu tii mai dea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Mamaie, da-mi repede repede de tot bani care ti i-am imprumutat. Am intarziat cam mult si o sa pierd maxi. Trebuie sa ajung imediat la librarie. ''
Iei bani si iti vezi de drum.

| numms a răspuns:

Spune-i ca ai nevoie de ei